13 – 19 Yaş Çocuklar İçin Büyük Beden Kıyafet Seçimi

13 – 19 Yaş Çocuklar İçin Büyük Beden Kıyafet Seçimi

Eğer çocuğunuz, ya da kıyafet hediye etmek istediğiniz bir çocuk 13 – 19 yaşları arasındaysa ve büyük beden giysiler giyiyorsa, istediğiniz gibi bir şey bulmakta biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü genel anlamda büyük beden kıyafet bulmak zordur. Bulduğunuz zamansa genellikle yetişkinlere göredir. Ancak aşağıda sizler için hazırladığımız bilgiler ışığında bu zorlu alışverişi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Şunu aklınızdan çıkarmayın: Alacağınız kıyafet, hediye edeceğiniz çocuğun kişiliğini yansıtan, sevdiği renklerden oluşan ve son derece rahat giyilen bir kıyafet olmalıdır.

Çocuk kıyafetleri satan mağazalardansa eğer bulabilirseniz büyük beden çocuk kıyafeti satan mağazaları tercih edin. Normal beden çocuk kıyafeti satan yerlerde büyük beden bulmanız kolay olmayabilir.

Eğer hediye almak istediğiniz çocuk kızsa, tişört alırken üst kısmının normal ölçülerinden biraz daha bol olmasına dikkat edin. Böylece hem göğüs kısmı için pay bırakmış hem de fazlalıkların görünümünü azaltmış olursunuz.

Ayrıca alacağınız tişörtün koyu renklerde olmasının fazla kiloları biraz da olsa kamufle ettiğini unutmayın. Eğer çocuğunuz ya da yakınınız da seviyorsa bu tip koyu renklerden tercih edin.

Büyük beden giyen bir kız çocuğu için alacağınız hediye, eğer mevsim de elveriyorsa, güzel bir elbise olabilir. Bu giysiler çocuğun hem rahat hissetmesine yardımcı olurlar hem de oldukça şık dururlar.

İki kattan oluşan bir kıyafet de iyi bir hediye seçimi olabilir. Bir ceketin altına giyilecek basit bir tişört oldukça güzel duracaktır ve fazla kiloları saklamada da üstüne yoktur.

Eğer pantolon almayı düşünüyorsanız dar olanlardan uzak durun. Bu çocuğun daha da kilolu görünmesine sebep olacaktır.

Çocuğun kendi ölçülerinden çok büyük bedende bir kıyafet almayın. Bu tür kıyafetler çocuğun kendisini olduğundan çok daha iri hissetmesini sağlayacaktır.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın