Aşırı Kuru Ciltler İçin Maske

Aşırı Kuru Ciltler İçin Maske

Çok kuru cilde bakım yapmadan kendi haline bırakmak, kırışıklıkların daha erken oluşmasına, mevcut kırışıklıkların derinleşmesine, cildin pul pul olmasına, tahrişe ve kızarıklıklara neden olacaktır. Bunları engellemek için önünüzde 2 seçenek var; birincisi cilt tipinize uygun kaliteli bakım kremleri kullanmak, ikincisi ise ilkinde çok daha ucuz olan doğal bakım maskeleri uygulamak. Ballı ve elmalı doğal yüz maskeleri ile cildinizi kurumaya karşı korumak için ilk adımı atabilirsiniz.

Çok Kuru Ciltler İçin Doğal Maskeler

Bal ve Muz Maskesi: Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler 1 orta boy muz, 1 tatlı kaşığı yağsız yoğurt, 3 çay kaşığı bal. Muzu bir kasede kaşığın tersiyle iyice ezin ve diğer malzemelerle yoğun bir krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve temiz bir havluyla kuruladıktan sonra maskeyi parmak uçlarınızda yüzünüze dağıtın. 15-20 dakika sonra maskeyi ılık suyla yıkayıp nemlendirici sürebilirsiniz.

Antioksidan bakımından zengin olan muz yüzünüzü temizler, C vitamini, potasyum, demir ve kalsiyum ile besler. Ayrıca muz tahriş olan cildi yatıştırır ve tahrişe bağlı kızarıkların görünümünü azaltır. Balın ise anti bakteriyel etkisi vardır ve çok iyi bir nemlendiricidir.

Elma ve Yulaf Maskesi: Yulaflı elma maskesi için gerekli malzemeler; 1 orta boy elma, 2 tatlı kaşığı bal, 2 yemek kaşığı pişmemiş yulaf, 2 tatlı kaşığı yağlı yoğurt. Tüm malzemeleri bir kaseye alın ve iyice karıştırın. Yüzünüzü ılık suyla yıkayıp kuruladıktan sonra hazırladığınız maskeyi yüzünüze ve boynunuza eşit miktarda dağıtarak sürün.

10-15 dakika bekletip ılık suyla yıkayabilirsiniz. Elma cildinizde kolajen üretimini tetikler ve daha yumuşak görünmesine, sıkılaşmasına yardımcı olur. Yulaf ise ölü cilt hücrelerini temizlerken cildi yumuşatır ve sivilce oluşumunu azaltır.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın