Bacaklarda Sivilce

Bacaklarda Sivilce

Genellikle hassas cildi olanların yaşadığı bacaklarda sivilce sorunu uzun süre tedavi edilmezse daha ciddi sağlık problemleri yaratabilmektedir. Bacaklarda sivilce problemi yaşıyorsanız bu sivilceleri zamanında ve doğru şekilde tedavi etmelisiniz. Bacaklarda sivilce oluşmasının ana nedeni aşırı terleme ve cilt tipinize uygun olmayan sabun ya da duş jeli kullanımıdır.

Gebelik Sırasında Bacaklarda Sivilce Oluşması

Gebelikte yaşanan hormonal değişiklikler bacaklarda sivilce oluşumuna neden olabilmektedir. Gebelikte çıkan sivilceler genellikle küme biçiminde görülmektedir.

Jilet Sonrası Oluşan Bacak Sivilceleri

Bacak tüylerini jilet ile alanların yaşadığı genel bir sorun olan tıraş sonrası sivilceleri genellikle tıraştan bir kaç sonra oluşmaktadır. Bu sivilcelere engel olmak için tıraş öncesi ve sonrası cildinizi nemlendirmelisiniz.

Ağda Sonrası Bacak Sivilceleri

Oldukça popüler bir tüy alma yöntemi olan ağda işlemi sonrasında bacaklarınızda sivilce ve kırmızı lekeler oluşabilir. Bu leke ve sivilceleri en aza indirmek için kaliteli ağda kullanmalısınız. Ağda sonrası bacaklarda oluşan sivilceler genellikle bir iki gün içinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

Kurdeşen

Bacaklarda oluşan kızarıklık ve sivilcelerin arkasında diğer bir cilt problemi olan kurdeşen olabilir. Kurdeşen genellikle rengi soluk kırmızı şişlikler şeklinde görülmektedir. Kurdeşen yüz bölgesinde olduğu gibi zaman zaman bacaklarda da görülebilmektedir.

Sebebi ne olursa olsun bacaklarda oluşan sivilceler ve lekeler can sıkıcı olabilir. Piyasada sivilce ve akne tedavisi için kullanabileceğiniz pek çok ürün bulunmaktadır. Eğer bu sorunu sık sık yaşamakta ve kullandığınız ürünlerin herhangi bir faydası olmuyorsa cilt doktoruna görünmelisiniz.

Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir koşulda teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın