bahce-icin-kus-evi-yapimi

Bahçe İçin Kuş Evi Yapımı

Bahçenizle uğraşmayı seviyor musunuz? Kuşlar ilginizi çekiyor mu? Eğer bahçeniz var ve onla uğraşmayı seviyorsanız, ayrıca kuşlar da ilginizi çekiyorsa kuş evleri, bahçeniz için mükemmel bir dekorasyon kaynağı olabilir. Kuş cıvıltıları ile bahçe keyfinizin artmasını sitiyorsanız, kuş evi yaparak kuşların bahçenize yuva yapmasını sağlayabilirsiniz veya bir kuş evi yaparak kuşlara ilgisi olan arkadaşlarınıza bu kuş evlerini hediye olarak verebilirsiniz. İşte size 30 dakikada kuş evi yapmak için gereken ipuçları.

Ağaçtan yapacağınız kuş evi için dikdörtgen şeklinde ahşaplar kesin. Kuş evinin yan kısımları ve tabanı için kullanacağınız dilediğiniz renklerde boyayın. Boyanın kurumasını bekleyin.

Sıcak tutkal ile çatıyı kuş evinizin yapımında kullanacağınız yan kısımlar ile yapıştırın ve kurumasını bekleyin.

Fırça ile kuş evinizi çürüme engelleyici boyalarla tekrar boyayın ve kurumasını bekleyin.

Eşit aralıklarla kuş evinin tabanının üç tarafını boş bırakarak diğer ahşaplarla, tabanınızı ahşap tutkal ile yapıştırın.

Sıcak tutkal kullanarak çatının üzerine kuş evinizin daha güzel ve renkli görünmesi için tahtadan bir kuş takın. İsteğinize göre kuşların tünemeleri için ek bölmeleri kuş evinize ekleyebilirsiniz.

Yapacağınız kuş evinin ormanda veya bahçenizde bir kuş ailesine yuva olacağını unutmayın. Kuş gözlemciliğine ilginiz varsa kesinlikle bir kuş evi yaparak bu deneyimi yaşamalısınız.

Ahşap tutkalı ile kuş evi yapmak için ahşapları birbirine yapıştırırken tutkal tabancası kullanmanız önerilir.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın