Balık Yağının Saça Faydaları

Balık Yağının Saça Faydaları

Saç ürünleri markalarının tümü (aynı diğer kozmetik ürünlerde olduğu gibi) tüketicilerin kendi ürünlerinin saçları için en iyi çözüm olduğuna inanmasını ister. Aslında saçların doğal ve parlak görünmesinin, sağlıklı uzamasının nedeni genel sağlığımız ve kendimize ne kadar baktığımızla ilgilidir. Saçınız için kullanacağınız pahalı ürünlerin sağladığı etki kalıcı olmayacaktır. Balık yağı kullanarak hem daha hesaplı hem de daha kalıcı güzel saçlara kavuşabilirsiniz.

Bazen saç derisi, saç kökleri sağlıklı olsa da saçlarımız donuk ve yıpranmış görünebilir. Bunun nedeni çoğunlukla beslenme alışkanlıklarımız ve aldığımız vitaminlerle ilgilidir. Cilde yararları bilinen balık yağı yıpranmış saçların doğal parlaklığına kavuşmasına yardımcı doğal bir kaynak olarak pek çok kadın tarafından kullanılmakta.

Vücut için gerekli olan omega 3 yönünden en zengin kaynaklardan biri olan balık yağının en büyük etkisi vücudun yağ seviyesini düşürerek damarlarda bulunan yağ plaklarının azalmasını ve dolayısıyla kan dolaşımının gelişmesini sağlamasıdır. Omega 3 sadece balıklardan değil soya fasulyesi ve bazı sert kabuklu yemişlerden de alınabilir.

Balık yağının saça faydaları ve cilde faydaları biliniyor. Ancak örneğin saçları sürekli sıcak havayla kurutuyorsanız, dinlendirmeden boya kullanıyorsanız, saç maşasını düzenli olarak kullanıyorsanız balık yağının etkisi bunun gibi saçlarınızı çok yıpratan uygulamalardan vazgeçmediğiniz sürece çok az olacaktır. Saçlarınızın doğal görünümüne kavuşması için öncelikle sıcak havayla ya da ısıyla çalışan bu cihazları saçınızdan uzak tutmalısınız.

Balık yağı kullanmaya başladıktan 2-4 hafta sonra olumlu etkilerini görmeye başlayabilirsiniz. Alerjik bünyesi olanlar ve diyabet hastaları balık yağı kullanmaya başlamadan önce bir doktora danışmalı. Balık yağı faydaları sayfasında balık yağının kullanımı ve sağlığa faydaları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın