Bangkok’ta Kiralık Ev Nasıl Bulunur?

Bangkok’ta Kiralık Ev Nasıl Bulunur?

Dünyanın en gizemli şehirlerinden biri olan Bangkok’u 1 ay ya da daha fazla süreyle ziyaret edecekseniz tüm bütçenizi otele yatırmak yerine eşyalı kiralık apartman dairelerini tercih edebilirsiniz. Asya’nın finans merkezlerinden biri olan Bangkok’ta pek çok aylık kiralık daire bulmanız mümkün. Bu yazıda servisli ya da servissiz kiralık apartman dairesi bulmak için bazı bilgiler ve öneriler yer alıyor.

Bangkok’ta uzun dönem kiralık ev bulmak için yola çıkmadan önce işinizi kolaylaştıracak bazı hazırlıklar yapabilirsiniz. Öncelikle arama kriterlerinizin neler olduğunu belirleyin. Örneğin Bangkok’un hangi semtinde ev kiralamak istiyorsunuz? Aylık ev kirası bütçeniz maksimum ne kadar? Evde olması gerekenlerde öncelikleriniz neler? Bu soruları kendinize göre genişletip cevapladıktan sonra ev aramaya çıkarsanız daha kolay sonuca ulaşabilirsiniz.

Bangkok’un hangi bölgelerinin daha merkezi olduğunu ve ulaşımının şehrin hangi bölgelerinde kolay olduğunu araştırmalısınız. Örneğin iş için Bangkok’a gidecekseniz ziyaret edeceğiniz bölgeye yakın ya da hızlı ulaşım imkanları bulunan bir semt seçmeniz gerekebilir. Bangkok pek çok büyük şehre göre daha güvenli olsa da yabancısı olduğunuz bir ülkede her şeyden uzakta ıssız bir bölgede yaşamak istemezsiniz. Bu yüzden pek çok yabancının yerleşik olarak çalıştığı Bangkok’ta yabancıların yoğun olduğu bölgeleri tercih edebilirsiniz.

Bangkok’ta aylık kiralamak üzere ev bulabileceğiniz pek çok internet sitesi bulunmaktadır. Craiglist’s Bangkok, MoveandStay, SiamRealEstate bu sitelerden sadece bir kaçı. Eğer servisli bir apartman seçerseniz hayat sizin için daha kolay olacaktır. Çünkü fiyata dahil olan evin temizliği, güvenlik gibi konularda endişelenmeniz gerekmez. Bazı servis apartmanlar elektrik, su, wi-fi internet, kablo tv ve diğer ekstraları fiyata dahil ediyorlar. Ancak bunları her konuştuğunuz servis apartmanla netleştirmelisiniz.

İnternet dışında Tayland’da yayınlanan günlük İngilizce gazeteler olan The Nation ve Bangkok Post’un seri ilanlar bölümleri kiralık ev ilanları için iyi birer kaynak olabilir. Ayrıca bu gazetelerin internet sitelerinde de ev ilanları bulabilirsiniz.

Ülkemizde olduğu gibi emlakçı aracılığıyla kiralanan evlerde emlakçılara belirli bir komisyon ödeyeceksiniz. Ev sahibinin talebine göre 1 ya da 2 kirayı peşin olarak ya da depozito olarak alabilirler. Eve girmeden önce daha sonra yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için evi sahibi ya da aracıyla beraber gezmenizde yarar var.

, ,

Bangkok’ta Kiralık Ev Nasıl Bulunur? İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. Cem 18 Aralık 2012 #

    İyi güzel yazmışsınız da yazıda geçen sitelere baktım en ucuz ev günlük 50 dolar :). Siz ucuz evleri değil pahalı evleri tanıtmışsınız bence.

Bir Cevap Yazın