Başın Sağ Tarafında Ağrı

Başın Sağ Tarafında Ağrı

Başın sağ tarafında ağrı pek çok farklı nedenle oluşabilir. Bu yazıda olduğu gibi sizi tam olarak muayene etmeden verilen bilgiler sadece ağrı konusunda bir fikir oluşturabilir ancak sizin durumunuzda başın sağ tarafında ağrı başka nedenlerden kaynaklanıyor olabilir.

Genel olarak başın sağ tarafında ağrıya migren, omuz dokusunda oluşan zedelenmeler ve boyun damarlarındaki sorunlar neden olur. Ancak altta yatan ana nedenin bulunması için mutlaka bir doktor kontrolü gerekmektedir.

Migren ağrıları genel olarak görülebileceği gibi başın sadece bir tarafında oluşabilmektedir. Ağrı genellikle aniden gelir ve zonklama şeklinde görülür. Migren ağrısıyla birlikte ışığa duyarlılık, bulantı ve kusma sık görülür.

Kadınlarda erkeklerden 3 kat daha fazla görülen migren görmek bozuklukları, kaygı, iştah kaybı, konsantrasyon eksikliği ve görme bozukluklarına neden olabilir.

Omuz bağında yaşanan zedelenmelerin ağrısı başa vurabilir. Omuzu kol kemiğine bağlayan kas grubunda yaşanan yaralanmaya ya da zorlanmaya bağlı zedelenmeler sonucu omuzun bulunduğu tarafta ağrılar oluşur.

Omuz ağrısıyla birlikte baş ağrısı da görülür. Omuz kasları zayıf düşer ve kolunuzu kaldırırken zorlanabilirsiniz.

Başın sağ tarafında meydana gelen ağrılar beyin, göz gibi önemli bölgelere yakın olduğu için tekrarlandığında veya süreklilik gösterdiğinde mutlaka doktor kontrolüne gidilip doğru teşhisin koyulup tedavi sürecine başlanması gerekir.

Bu yazıda yer alan bilgiler hiçbir koşulda teşhis, tedavi niteliği taşımamaktadır. Sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza danışınız.

Başın Sağ Tarafında Ağrı İçin 5 Yorum Yapılmış

 1. aynur 24 Nisan 2013 #

  Sağ kolumda ve omuzumda ağrı var, boyun düzleşmesinden olur mu?

 2. gülse 13 Mayıs 2014 #

  Merhaba; başımın sağ tarafında şakak kısmında 18 saati aşkın bir ağrı var. Ağrı kesici alıyorum. Biraz geçiyor sonra tekrar başlıyor. Konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

 3. esra yilmaz 26 Eylül 2014 #

  Merhaba yaklasik hergun okuldan eve geldigimde basimin sol tarafinda siddetli bir agri zonklama seklinde basliyor artik ilaclar fayda etmiyor gibi. Bir de miyop olarak gorme bozuklugum var ve gozluk kullanmiyorum acaba agri bunun yuzunden mi oluyor ? Beyinde timor olavilme olasiligi var mi ? Lutfen bilgilendirin.

 4. Ela 31 Ekim 2014 #

  Akşam saatlerinde başımın sağ tarafından enseme kadar ağrı oluşuyor ve sağ gözümün arka tarafında da ağrı oluyor. Iki günde bir bu ağrıları çekiyorum, ağrı kesiçiler hiç bir fayda etmiyor, ne yapmalıyım?

 5. sena 10 Şubat 2015 #

  Arkadaşlar size tavsiyem sakın baş ağrınızı ciddiye almamazlık yapmayın. Benim de başım ağrıyordu her gün 1 dk gelip, geciyordu ve tekrar başlıyordu. Annem yorgunluktandır, okul stresindendir dedi. Sonra bu ağrıya dayanamadm ve doktora gittik. Zeynep Kamil başka doktora yönlendirdi sonra emarımı gösterdik. Başında sağ tarafında tümör var dedi .Emarı gösterdiğimiz bütün doktorlar ameliyat dedi ve ben de ameliyat oldum. Allaha şükür şimdi iyiyim ama takip altndayım. Diyeceğim baş ağrınızı sakın ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın