Beyazlatıcı Doğal Yüz Maskeleri

Beyazlatıcı Doğal Yüz Maskeleri

Kaliteli, kozmetik beyazlatıcıların yüksek fiyatları sizi düşündürüyorsa, evde hazırlayabileceğiniz beyazlatıcı özelliği bulunan doğal cilt maskelerine bir şans verebilirsiniz. Tabii doğal ürünlerle hazırlanan maskeler, beyazlatıcı kremler kadar çabuk sonuç vermeyebilir ancak hem bütçenizi korumuş olursunuz hem de cildinize kimyasal madde değmemesini sağlayabilirsiniz. Bu maskelerde kullanılan ürünler arasında ilk sıralarda; limon, yoğurt, bal ve yumurta bulunuyor.

Beyazlatıcı Maske Tarifleri

Yulaf ve Limon Suyu Maskesi: Bu maske cildin tonunu açarken gözeneklerin ve fazla yağın temizlenmesini sağlıyor. Maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 yemek kaşığı pişmiş yulaf ve 1 yemek kaşığı taze limon suyu. Maskeyi hazırlamak için yulafı püre kıvamına gelinceye kadar ezin ve limon suyunu ekleyip iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 25 dakika kadar bekletin. Suyla temizledikten sonra nemlendirici sürebilirsiniz.

Portakal Maskesi: Cildi beyazlatıcı özelliği bulunan portakal kabuğu maskesi aynı zamanda C vitamini desteği sağlayarak sivilce oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Maskeyi hazırlamak için portakal kabuğunu soyduktan sonra kabukları kurutun ve miksere atarak toz haline getirin. Krem kıvamına gelinceye kadar sütle karıştırıp yüzünüze sürün ve kuruyuncaya kadar bekletin. Maskeyi ılık suyla çıkartabilirsiniz.

Çay Ağacı Tozu Maskesi: Fazla yağı dengeleyen ve cilt tonunu açan bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 yemek kaşığı kadar çay ağacı (İngilizcesi sandalwood) tozu, 3-4 salatalık suyu, 3-4 damla limon suyu ve 3-4 damla domates suyu. Malzemeleri yoğun krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve yüzünüze sürdükten sonra kurumasını bekleyin.

Süt Tozu Maskesi: 1 yemek kaşığı bal, limon suyu ve süt tozunu yoğun kıvamlı hale gelinceye kadar karıştırın ve yüzünüze sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi düzenli olarak kullanırsanız cildiniz bir kaç ton açılacaktır. Süt tozu maskesi ayrıca cildinize doğal bir parlaklık verir.

Bal ve Badem Maskesi: Cildi besleyen ve parlaklık veren bu maske için 4-5 adet bademi geceden suya bırakın ve sabah kabuklarını soyup püre kıvamına gelinceye kadar ezin. Balla karıştırdıktan sonra yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin.

Bal ve Limon Maskesi: Tüm cilt tipleri için kullanımı uygun olan bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 yemek kaşığı bal (organik olması maskenin daha etkili olmasını sağlayacaktır) ve 1 yemek kaşığı taze limon suyu. Limon ve balı karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Maskeyi temizlemek için nemli bir havlu kullanabilirsiniz. Aşağıdaki videoda bal ve limon maskesinin hazırlanışı gösteriliyor.

Bal, Yoğurt ve Zeytinyağı Maskesi: Cildi temizleyen, nemlendiren ve tonunu açan bu maskesinin hazırlanışını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın