Çilekli Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır ve Faydaları Nelerdir?

Çilekli Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır ve Faydaları Nelerdir?

Çilek, cilt bakım ürünlerinde, özellikle de yüzlerle ilgili olanlarda, çok uzun zamandır kullanılan popüler malzemelerden biridir. Çilek kullanılarak yapılan kozmetik yüz maskeleri diğer maskelerde olduğu gibi oldukça pahalı olurlar ve kıvam arttırıcı olarak kullanılan ve diğer amaçlarla birçok gereksiz kimyasal madde içerirler. İçerdikleri bu maddeler de ciltte kuruluğa ve tahrişe sebep olabilir. Hiçbir zararı olmasa da cildinize ne kadar az kimyasal madde temas ettirirseniz uzun dönemde yararınıza olacaktır. Bu nedenle en iyi çözüm her zaman için doğal yöntemlerdir.

Ev yapımı maskeler hem daha sağlıklı hem de daha ucuz alternatifler olarak cilt bakımı için oldukça uygun ve etkili çözümlerdir. Malzemeleri kolay bulunur ve yapımları da oldukça basittir.

Çilekli yüz maskeleri yukarıda da belirttiğimiz gibi çokça tercih edilirler ve merak etmeyin ev yapımı yüz maskelerinde de çileği kullanabilir, cilt tipiniz ne olursa olsun çilekli doğal yüz maskesi ile cildinizi doğal güzelliğine kavuşturabilirsiniz.

Bu yazıda çilekli ev yapımı yüz maskeleri hakkında hazırladığımız bilgilere göz atıp evinizde kendi çilekli maskenizi kolayca hazırlayıp düzenli olarak hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

Çileğin Faydaları: Çilek, yüz maskelerinde kullanılan etkili bir üründür ve bunun sebebi içerdiği salisilik asittir. Cilde uygulandığı zaman, bu içerik nazikçe ve etkili bir şekilde kuru ve ölü cilt hücrelerini uzaklaştırır, cildi yumuşatır ve cildin daha çok nem emmesini sağlar.

Çilekli Yüz Maskesinin Özellikleri: Ev yapımı çilekli yüz maskeleri çilek dışında birtakım malzemeler de gerektirir. Bu malzemeler çileğe ve etkilerine yardımcı olmak bakımdan oldukça faydalıdır. Bu malzemeler içinde en yaygın olanları bal, esmer şeker, limon yağı gibi bazı yağ esansları, sade yoğurt, yumurta ve limon suyudur.

Çilek Maskesinin Kullanımı: Çoğu cilt uzmanı ve doktorlar yüz maskelerinin haftada bir kez kullanılmasını önerirler. Siz de istediğiniz çilekli yüz maskesini seçin ve haftada bir kez kullanın. Göz ve dudak çevrenize dikkat edin ve kullanımdan önce her ihtimale karşı doktorunuza danışın.

Çilekli Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır ve Faydaları Nelerdir? İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. ayşe 22 Aralık 2012 #

    Çilek maskesi diye bir ürün var. Deneyen var mı?

Bir Cevap Yazın