Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Evde hazırlanan ilaçlar ile uygulanan tedaviler, evde bulunan yiyeceklerden ve malzemelerden oluşur.  Bu tarz bir iyileştirme yöntemi yüzyıllardır var olan bir yöntem olmakla birlikte birçok kişi tarafından kullanılan ve birçok hastalığı tedavi ettiği ileri sürülen bir yöntemdir. Cilt kuruluğu çatlama ve kabuk tutma gibi durumlara kadar gidebilen bir cilt problemidir ve evde hazırlanan ilaçlar bu durumu ortadan kaldırmada oldukça etkili olabilirler.

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Reçeteler

Aloe vera kullanın. Aloe vera ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırır ve kuru cildi rahatlatır. İyileşmeye ihtiyacı olan bölgelerde kullanılmalıdır.

Çay ağacı yağını deneyin. Nemlendirici etkisinin yanı sıra, çay ağacı yağının antiseptik özelliği de vardır. Cildinizde zarar görmüş yerlere uygulayabilirsiniz.

Avokado da bu konuda yaralı olabilecek unsurlardandır. 1  / 2 oranında avokadoya birkaç damla limon suyu damlatın ve ezin. Temiz cilde uygulayın ve 20 dakika kadar bekletin. Ardından bir mendil yardımı ile temizleyin ve yüzünüze önce soğuk sonra da ılık su serpin.

Güzelliği keten tohumu yağında bulun. Günlük olarak tüketildiğinde arıtılmamış keten tohumu yağı kuruluğun tedavi edilmesinde ve parlak bir cilt elde etmek için yardımcı olacaktır. Kullanımı için imalatçının talimatlarına uymanız gerekir.

Uyarılar

Cilt kuruluğunun gerçek sebebini öğrenmek önemlidir. Cilt kuruluğu vitamin eksikliğinden olabileceği gibi hava koşulları veya kozmetiklerden ve benzeri diğer birtakım sebeplerden dolayı da meydana gelebilir.

Bu tür ilaçların bilimsel olarak değerlendirilmediğini unutmayın ve kullanımdan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın