Doğal Yollarla Nasıl Daha Uzun Kirpiklere Sahip Olursunuz?

Doğal Yollarla Nasıl Daha Uzun Kirpiklere Sahip Olursunuz?

Göz kapaklarınızın hemen üstünde büyüyen küçük saçlar olan kirpikler, gözünüze bir şey çok yaklaştığı zaman gözünüzü kırpıştırmanızı sağlayarak gözünüzü dış tehlikelerden korurlar. Buna ek olarak, uzun kirpiklere sahip olmak tüm dünyada bir güzellik simgesi olarak kabul edilir. Genellikle daha uzun kirpiklere gıpta eden kadınlar, erkeklerden bile daha kısa kirpiklere sahiplerdir. Maskara ve takma göz kirpiği gibi birçok ürün sayesinde kirpikleriniz daha uzun gözükür. Diğer kozmetik ürünleri ise kirpiklerinizi ‘uyararak’ uzatmayı hedefler. Ancak doğal yollarla daha uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız, birkaç yıllık eski hileler deneyebilirsiniz.

Doğal Yollarla Daha Uzun Kirpikler

Önerilebilecek ilk şey daha uzun kirpiklere sahip olabilmek için kendinize özgü bir diyet geliştirmenizdir. Düzgün ve sağlıklı bir beslenme olmadan, insan vücudunda saç, el ve ayak tırnakları hatta kirpiklerin bile uzaması bile engellenir. Bu nedenledir ki, saçlarınızı geliştirip güçlendiren her şey kirpiklerinizin de güçlenmesine katkıda bulunur.

Kirpiklerinizi güçlendirmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise doğal yağlar kullanmaktır. Zeytin yağı ve vazelin gibi bu doğal yağlayıcılar kirpiklerinizin güçlenmesine yardımcı olurlar. Bu ürünleri geceleri yatmadan önce kirpiklerinize sürmeniz ve sabah kalkınca da yıkamanız önerilir.

Daha uzun kirpiklere sahip olabilmek için önerilebilecek diğer bir yöntem ise E vitamini kullanımıdır. E vitamini yağını temiz bir kirpik fırçası ile kirpiklerinize uygulamak, daha uzun kirpiklere sahip olmak isteyenlerin kullandığı yöntemlerden biridir.

Ve son olarak önerebileceğimiz son yöntem ise kirpiklerinizi düzenli bir şekilde yıkamanızdır. Tüm bu sayılan önerileri uygularken dikkate almanız gereken bazı huşular vardır. Örneğin; herhangi bir göz iltihabına sebep olmamak için göz fırçanızı düzenli olarak temizleyin. Ayrıca, kirpiklerinizde beklenen sonuçları alabilmeniz için biraz zaman geçmesi gereklidir. Bu nedenle sabırsız olmamanızı tavsiye ederiz. Unutmamalısınız ki, kirpikler vücutta en yavaş uzayan saçlardır.

,

Doğal Yollarla Nasıl Daha Uzun Kirpiklere Sahip Olursunuz? İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. Modaci kiz 21 Ağustos 2014 #

    Daha çabuk bir şey yok mu?

Bir Cevap Yazın