Doğal Yöntemlerle Rahatlamak İçin İki Öneri

Doğal Yöntemlerle Rahatlamak İçin İki Öneri

Hepimiz günün yorgunluğu ya da evlilik sorunları, ilişkiler veya parasal sıkıntılar gibi birtakım önemli sorunlar yüzünden stres yaşarız. Stres hayatın bir parçasıdır ve ondan kaçmak hiç de kolay değildir. Kısacası hepimiz mutlaka stres teşkil eden olaylarla karşılaşırız. Hepimizi sıkıntıya sokan bu stres problemi hayatımızın her alanında önemli sorunlara sebep olur. Bunların en başında da sağlığımız gelir. Bu nedenle stresten kurtulmanın bir yolunu bulmak ve uygulamak önemlidir.

Bunun birçok yolu vardır ancak bizim size önereceklerimiz çok etkin olan iki yöntemdir. Bu iki yöntem hem kolay uygulanan hem de doğal olan tedavi yöntemleri oldukları için genellikle her hangi bir olumsuz etkileri yoktur. Ancak yine de doktor onayı alarak uygulamanız çok daha iyi olacaktır.

Vücudunuzdaki belirli bölgelere uygulayacağınız çok hafif baskılarla rahatlayabilirsiniz. Başparmağınızı diğer elinizle tutun ve elinizi parmak üzerinde kaydırarak çekmeye başlayın. Bunu yaparken nazik ve dikkatli olun ve bunu vücudunuzun rahatlamaya başladığını hissedene kadar yapmaya devam edin.

Jin Shin Jyutsu felsefesine göre duygular el parmaklarıyla ilişkilidir ve stres, endişe gibi duygularla ilişkili olan parmak başparmaktır. Bunun yanı sıra kaşlarınızın arasındaki bölgeye de baskı uygulayabilirsiniz. Bu bölge alnınızın merkezdir ve bu şekilde yaparak kendinizi rahatlatıp stresten kurtulabilirsiniz.

Önereceğimiz ikinci yöntem bitkisel çaylarla rahatlama yöntemidir. 10’ar gram lavanta çiçeği, yulaf ezmesi, ıhlamur çiçeği, kedinanesi ve melisa otu kurusunu alın. Hepsini karıştırın. Bir günlük çay için litre başına 4 çorba kaşığı alın ve sıcak suyu bitkilerin üzerine döküp 10 dakika kadar dinlenmeye bırakın. Ardından süzün ve ılıkken tüketin.

Ancak gün içinde çok fazla tüketmeniz daha sonra sinirsel problemler yaşamanıza neden olabilir. Oranlar için gerekirse doktorunuza danışın.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın