Dubai’de Alışveriş

Dubai’de Alışveriş

Dubai’de alışveriş demek genellikle tün dünyadan en ünlü markaları bulabileceğiniz alışveriş merkezleri ile eş anlamlı. Tekstil, ayakkabı, çanta gibi ürünleri bu tip alışveriş merkezlerinde fazlasıyla bulabilirsiniz. Ayrıca Dubai’de oldukça fazla kuyumcu bulmanız mümkün. Kuyumcularda genellikle Ortadoğu ve Arap desenleri ile işlenmiş altın kolyeler, bilezikler ve diğer aksesuarları bulabilirsiniz. Yine pırlanta mağazalarında da şık pırlanta kesim ve diğer kesimlerde elmas takıları bulmanız mümkün. Otelinizde, diğer büyük otellerde ve alışveriş merkezlerinde bulabileceğiniz bu ürünlerin dışında Dubai turlarınız sırasında gideceğiniz mekanlardan küçük hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Aşağıda bu mekanlar ve satın alabileceğiniz ürünler hakkında bilgiler yer alıyor.

Dubai Müzesi Hediye Dükkanı

Eğer Dubai Turları’ndan birine katıldıysanız uğrayacağınız ana duraklardan biri olan Dubai Müzesi çok güzel küçük hediyeler eşyalar alabileceğiniz bir hediye dükkanına sahip. Burada buzdolabı magnetleri, küçük çerçeveler ve Dubai’yi hatırlatacak hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Dubai Havaalanı Duty Free

En geniş mağaza seçeneklerine sahip uluslararası havaalanları listesinde yer alan Dubai Havaalanı pek çok ünlü markaya ev sahipliği yapmakta. Burada marka tekstil ürünleri ve aksesuarlarının yanı sıra sevdiklerinize küçük hediyeler bulmanız mümkün. Palmiye Adası ve Dünya Adası maketleri, Burj Khalifa’ın küçük bir maketi iyi ve hesaplı bir seçim olabilir. Ayrıca pek çok markanın en yeni elektronik ürünleri havaalanında bulabilirsiniz.

Dubai Alışveriş Merkezleri

Kıyafet, giyim markaları, mücevherat, ayakkabı ve diğer ürünleri bulabileceğiniz Lamcy Plaza en büyük alışveriş merkezlerinden biri. Diğer alışveriş merkezleri arasında Wafi Mall, Burjuman Mall, Mall of the Emirates, Battuta Mall sayılabilir.

Karama Sokağı

Karama sokağı göz alıcı, ultra modern alışveriş merkezleri gibi olmasa da Dubai’den daha hesaplı ürünler almak isteyen ziyaretçilerin uğrak mekanlarından biri. Sokak üzerinde pek çok küçük dükkan bulunuyor. Bu küçük mağazalarda ilginç hediyelik eşyalar, saatler, kıyafet ve ayakkabılar bulabilirsiniz. Üstelik fazla şişirilmemiş fiyatlarla. Bizde de turistik mekanlarda sık sık olduğu gibi dükkan sahipleri ve çığırtkanlar dükkana girmeniz için biraz taciz ediyor olsa da kulak asmazsanız gidiyorlar. Buradaki alışverişten sonra yorgunluğunuzu Yahala restoranda atabilirsiniz. Kadınlar şort ve benzeri kıyafetler yerine uzun pantolonlarla daha rahat edebilirler.

Sanat Eserleri

İslami sanat çalışmaları için Miraj Islamic Art Centre ve Avrupa ve dünyadan sanat çalışmaları için The Art Attack Gallery’yi ziyaret edebilirsiniz.

Elektronik

Dubai’de alışveriş merkezlerinde bulunan elektronik mağazaları dışında sadece elektronik ürünleri bulabileceğiniz dev Plug-Ins ElectroniX gibi mağazalarda en yeni ürünleri hesaplı (bezen) fiyatlarla satın alabilirsiniz. Hangi ürünlerin fiyatlarının avantajlı olduğunu bilmeniz için alışverişe gitmeden internetten ürün fiyatlarını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Ya da mağaza içinde cep telefonunuzdan fiyat kontrolü yapabilirsiniz. Plug-Ins ElectroniX’te 300 yakın markanın ürünleri bulunuyor.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın