Dümdüz Saçlar İçin Yöntemler

Dümdüz Saçlar İçin Yöntemler

Son yılların modası olan düz saçlar dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olan bazı insanlar için elde edilmesi gereken bir özellik gibi algılanıyor. Bunun sonucu olarak üretilen saç düzleştirici cihazlar oldukça popüler hale geldi. Peki, saç düzleştirici kullanmadan dümdüz saçlar elde etmenin bir yolu yok mu? Bu yazımızda dümdüz saçlar için düzleştirici olmadan evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulabilirsiniz.

Modern saç şekilleri arasında önemli bir yere sahip olan düz saçlar için pek çok kuaför ısıyla saçı düzleştiren cihazlar ya da fön makinelerini kullanıyor. Dümdüz saçlar için kıvırcık veya dalgalı saçları düzleştirmek için saç düzleştirme makinesi olmadan yapabileceklerinize göz atalım.

Dümdüz Saçlar İçin Yöntemler

Bu yöntemi uygulayabilmeniz için saç fırçası, havlu, saç kurutma makinesine ihtiyacınız olacak. Makine ile saçlarınızı kuruturken saçları kökünden dışarı doğru fırçalayın. Isı doğal bir düzleştirici vazifesi görecektir.

Saç kurutma makineniz yoksa saçlarınızdaki suyun fazlasını havluyla aldıktan sonra saçlarınızı düz olarak fırçalamaya başlayın. Her 5 dakikada bir saçlarınızı kuru bir havluyla sarın 4-5 dakika bekledikten sonra tekrar fırçalayın. Saçlarınız iyice kuruyana kadar bunu tekrarlayın.

Bazı eczanelerde kimyasal saç düzleştirici kremler bulabilirsiniz. Ancak bu ürünlerin uzun süreli kullanımı saçlarda oldukça fazla hasar vermektedir.

Bazılarının saç düzleştirme için kullandığı tehlikeli bir diğer yöntemde ütüdür. Bunu elinizde ve yüzünüzde kalıcı izler bırakabilecek yanıklara davetiye çıkarttığı için asla tavsiye etmiyorum. Saçlarınız doğal haliyle kesinlikle yüzünüzü yakmanıza değmeyecek kadar güzel. Sağdan soldan ütü yöntemini duyduysanız bari ütüyü en düşük sıcaklıkta çalıştırarak yapın.

Yukarıda dümdüz saçlar için tavsiye ettiğimiz yöntemleri kullanarak saç düzleştirici almadan tasarruf etmeniz mümkün. Ancak saç kesiminiz düz saçlara göre yapıldıysa bu zahmetli ve vakit alan çözümler yerine hesaplı bir saç düzleştirici almanız hayatınızı büyük oranda kolaylaştıracaktır.

Dümdüz Saçlar İçin Yöntemler İçin 14 Yorum Yapılmış

 1. gizem 09 Mart 2012 #

  Çok ama çok teşekkür ederim, kesinlikle deneyeceğim.

 2. lale 21 Haziran 2013 #

  Ben tam anlayamadım nasıl yapılacak. Lütfen deneyen arkadaşlar yazarsa sevinirim. Saçımızı yıkadıktan sonra nasıl fırçalamamız lazım? Hisselere ayırarak mı yoksa tam anlayamadım. Cevap verirseniz çok teşekkürler.

 3. Mİray 26 Ağustos 2013 #

  Yaptım ve oldu. Saçlarım sanki kendiliğinden düzmüş gibi duruyor. Birde argan yağı kullanırlarsa muhteşem olacak. Çok teşekkürler.

  • sevgi 18 Nisan 2014 #

   Ya ben tam anlamadım da anlatır mısın?

  • yağmur sena 11 Mayıs 2014 #

   Bu işlemi yapan bana detay verebilir mi acaba ben bu malzemeleri nereden bulabilirim ve maliyeti ne kadar?

 4. emel 17 Aralık 2013 #

  Argan yağı nasıl sürülecek veya durulanacak mı.

 5. cemile 29 Aralık 2013 #

  Ya en güzeli saç düzleştiricidir onu yapmak en iyisi.

 6. ayten 05 Ocak 2014 #

  Saçların çok kötü durumda saç düzleştirici saçlarımın kırılmasına neden oldu, saçların çok sağlıksız.

 7. hilal 05 Şubat 2014 #

  Off olmuyor ki :-(

 8. melek 05 Şubat 2014 #

  Saç kurutma makinesi ile yaptım da saçlarım kabarıyor. Bir de benin saçlarım kalın telli ondan olabilir mi sizce? Ben düzleştirici kullanmadan nasıl düz hale getirebilirim?

  • kübra 13 Kasım 2014 #

   Evet benim saçlarım da kalın telli ve kabarıyor, o yüzden tek çözüm `saç düzleştirici`.

 9. alex 08 Haziran 2014 #

  Umarım işe yarar ihtiyacım var çünkü.

 10. mira 30 Ağustos 2014 #

  Saç fırçası derken nasıl olması gerekiyor?

 11. nilsu 04 Mart 2015 #

  Saçlarım dümdüz oldu. Çok teşekkür ederim :)

Bir Cevap Yazın