DVD İzlemek İçin Bilgisayarı TV’ye Bağlamak

DVD İzlemek İçin Bilgisayarı TV’ye Bağlamak

Bilgisayar ekranında DVD izlemek bir TV’de izlemek kadar keyifli değildir. Çünkü görüntü kalitesi nispeten kötüdür, ekran ise daha küçüktür. Fakat DVD’lerinizi bilgisayarda oynatıp bunu TV’de izleyebilirsiniz. Bunu yapmak için bir TV tünere ya da HDMI çıkışına sahip görüntü kartına sahip olmalısınız. TV’nizi PC’nize bağlamak hiçbir zaman ve hiçbir şekilde elektronik aletlere zarar vermez.

DVD İzlemek İçin Bilgisayarı TV’ye Bağlamak – Yapılması Gerekenler

1– HDMI kablonuzun bir ucunu görüntü kartınızın bilgisayar kasasının arkasındaki HDMI çıkışına ya da TV tünerine bağlayın. Kablonun diğer ucunu ise TV’nizde bulunan HDMI girişine takın.

2– TV’nizi açın ve uzaktan kumandayla “Menu” tuşuna basın. Yine uzaktan kumanda yardımıyla “Görüntü” ayarlarına gelin. Buradan “Inputs” seçeneğini tıklayın ve aşağıdaki inputlardan “HDMI 1” seçimini yapın. Uzaktan kumandanızda tekrar “Menu”ye basarak kontrol panelinden çıkın.

3– PC’nizi açın ve masaüstü belirene kadar bekleyin. Daha sonrasında ise DVD’nizi sürücüye takın.

4– Başlat menüsünden “Denetim Masasına” gidin ve “Donanım ve Ses” sekmesine devam edin. Buradan “Ses”i seçin ve “HDMI”ı işaretleyin. Daha sonrasında “Tamam”a basıp ayarları kaydederek pencereden çıkın.

5– Başlat menüsünden tüm programlara girerek “Windows Media Player”i açın.

6– “Dosya” sekmesinden “Aç” seçimini yapın. Açılan pencerede çıkan DVD ikonunun üzerine bir kez tıklayın ve tekrar “Aç” seçimini yapın.

7– “Windows Media Player”ın alt tarafındaki kontrol panelinden “Play” butonuna basın. Ekranın üstündeki kontrol barından “Ekranın Kapla” yı seçin.

8– TV’nizin başına geçin. Bilgisayarınızda oynatılan DVD TV’nizde görüntüleniyor olması lazım. Eğer öyle değilse işlemleri tekrar gözden geçirin. Artık DVD’leriniz TV ekranında izlemenin tadını çıkarabilirsiniz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın