Erkek Arkadaşla Konuşulabilecek Konular

Erkek Arkadaşla Konuşulabilecek Konular

Erkek arkadaşınızla otururken, “garip” sessizliklerden yorulduysanız, konuşulacak konuları önceden düşünmek, bu rahatsız edici anların sayısını azaltmanızda yardımcı olabilir. Tabii, her konuşmada ilgi çeken ve ikinizin konuşmaktan hoşlanacağı konu veya konular bulmak zor olabilir. Aşağıdaki bazı konu başlıklarını kullanarak, ikiniz için uygun olan konular hakkında düşünebilirsiniz.

Onun İlgilendiği Şeyleri Sorun

Buluşmaya başladığınız ilk haftalarda, hem birbirinizi daha iyi tanımak hem de onun bildiği bir konuda konuşmanın sohbeti kolaylaştırması adına, kendisiyle ilgili sorular sorabilirsiniz. Okuduğu okullar, çalıştığı şirket, sevdiği oyunlar, kişisel ilgi alanları… Bu konularda konuşmak onu rahat hissettirecek, size de onun hakkında daha çok bilgi sahibi olma şansını verecektir.

Haberlerden Haberiniz Olsun

Güncel konular, keyifli bir konuşma başlatmak için kullanılabilir. Son haberleri okuyun ve onunda ilgisini çekeceğini düşündüğünüz haberlerin detaylarını öğrenin. Aranızdaki sohbet “donuklaşmaya” başladığı anda bu güncel konulardan biri hakkında ne düşündüğünü sorabilirsiniz. Ya da haberi hiç duymadıysa onu bu konudan haberdar edebilirsiniz.

Varsayımsal Durumlar Hakkında Konuşun

‘Hayatının sona ermesine 8 saat kala neler yapmak ister?’, ‘Profesyonel sporcu olsaydı hangi sporu tercih ederdi?’ gibi varsayımsal sorular eğlenceli bir sohbetin başlamasını sağlayabilir. Bu örnekleri kendinizin ve erkek arkadaşınızın karakterine göre geliştirebilir, daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Sizin Bilmediğiniz Bir Şey Söylemesini İsteyin

Bu, sizin daha önce duymadığınız bir konuyla ilgili olabilir veya kendisiyle ilgili yeni bir bilgi olabilir. Ne olursa olsun, daha önce hiç duymadığınız bir şey olmalı. Daha belirli bir konu için hobisiyle ilgili bir şey söylemesini isteyebilirsiniz.

Gelecek Planları Hakkında Konuşun

Hangi üniversiteye (şirkete) gitmek istiyor, nerede yaşamak isterdi, hangi ülkeyi görmek ister, yapmak istediği hobiler neler, bu konular hakkında sorular sorabilirsiniz.

Aktif Olarak Dinleyin

İyi bir sohbetin ilk kuralı karşınızdaki dinleyebilmektir. Onu iyi dinlerseniz ilgi duyduğu alanları, nelerden konuşmaktan zevk aldığını kısa sürede çözebilir ve konuşmaktan hoşlanacağı konu başlıklarını daha kolay bulabilirsiniz.

Öneriler

Kendiniz olun. Fikirlerinizi dürüstçe dile getirin.
Rahatlayın! Sonuç olarak o sizin erkek arkadaşınız.
Onunla ilgili bir espri yaparsanız anladığından ve utanmadığından emin olun.
İlişkinin başında konuşacak konu bulmakta zorlanırsanız, buluşma saatlerini sınırlandırın. Fazla ve havadan sudan konuşmak ilişkiyi sıkıcı hale getirebilir.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın