Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri ve Markaları

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri ve Markaları

Güneş gözlüğü, onları takanların kişiliğini yansıtır. Erkek güneş gözlüleri yıllardır hemen hemen aynı tarzlarda üretilmektedir. Erkekler için popüler olan güneş gözlükleri genellikle filmler aracılığıyla ünlü yapılmıştır. 1983 yılında Tom Cruise’nin “Risky Business” filminde taktığı kare çerçeveli gözlük ve Arnold Schwarzenegger’in 1984 yılında “Terminator” filminde taktığı gözlükler günümüzde hala ilgi gören güneş gözlüğü modellerindendir. Bunlar dışında camları sinek gözlerine benzediği için sivrisinek ve Amerikan otoyol polisleri ile özdeşleşen aynalı gözlüklerde zaman zaman popülerlik kazanmaktadır. Aşağıda başlıca erkek güneş gözlüğü modelleri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Aviator (Havacı) Güneş Gözlükleri

Ray-Ban, Aviator model güneş gözlükleriyle Kuzey Amerika’daki en popüler gözlük markasıdır. Aslında Ray-Ban bu tarz güneş gözlüklerini 1939 yılında piyasaya sürmüştür. Aviator gözlükler ilk olarak uçuş sırasında pilotların gözlerini korumak için yapılmaya başlanmıştır.

Havacı güneş gözlükleri olarak da bilinen Aviator güneş gözlükleri bugün dünyada hala erkeklerin yaygın olarak kullandığı gözlük türüdür. Birçok ünlü erkek ve modayı takip eden bayanlar için Ray-Ban tarafından üretilen Aviator güneş gözlüklerini kullanmaktadır.

Spor Güneş Gözlükleri

Spor güneş gözlüklerini bütün güneş gözlüğü satan mağazalarda bulabilirsiniz. Gözlerinizi güneş ışınlarından korumak için en uygun güneş gözlüğü modellerinden biridir. Oakley Amerika Birleşik Devletleri’nde en popüler spor güneş gözlüğü markalarından birisidir. Bu marka aynı zamanda spor şemsiyeleri ve kayakçılar içinde gözlükler yapar.

Gözlük alanında Marchon Eyewar, Signature Eyewear, Nike, Reebok International ve Adidas-Solomon Oakley ile birlikte ünlü spor güneş gözlüğü üreten markalardır.

Titanyum Güneş Gözlükleri

Titanyum güneş gözlükleri günümüzde hala erkekler için şık bir aksesuar olmaya devam etmektedir. Titanyum gözlüklerin dayanıklı ve hafif olma gibi özellikleri, onları satın almak için daha cazip kılmaktadır.

Diğer pek çok marka kullanıldıktan bir süre sonra eskimeye başlar ve camları özelliklerini yitirmeye başlayabilir, ancak titanyum güneş gözlükleri bir ömür boyu kullanılabilir. Pahalı ham maddeleri nedeniyle oldukça yüksek fiyatlarda satılan bu gözlükler genellikle ünlü insanlar tarafından kullanılan güneş gözlükleri olarak zihinlerde kalıplaşmıştır.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın