Eski Mobilyalarınızı Boyayarak Yeni Bir Görünüm Kazandırın

Eski Mobilyalarınızı Boyayarak Yeni Bir Görünüm Kazandırın

Çok sevdiğiniz mobilyalarınız eskidi ama yenilerini almak da istemiyorsunuz ya da alacak maddi durumunuz yok… Neden mobilyaları boyamayasınız ki? Bu durum yeni mobilya almaktan çok daha ucuzdur. Meraklanmayın gerekli pratik bilgileri öğrendikten sonra boyama işi oldukça basit bir iştir. Aşağıda ihtiyaç duyacağınız ve işinizi kolaylaştıracak bilgileri bulabilirsiniz.

Eski Boyayı Temizleme: Mobilyaları boyama işlemine geçmeden önce eski boyadan kalan boyalı bölgeleri, cilaları vb yerleri sıyırmanız gerekir. Eğer mobilyalar boyalıysa, boyayı çıkarmak için yapılacak en iyi şey likit ahşap boya ve vernik çıkaran maddelerden kullanmak olacaktır. Ancak bu tip bir madde kullanırken dikkatli olmalısınız. Mutlaka eldiven ve maske takın.

Maddeyi olabildiğince solumamaya ve teninizle temas ettirmemeye çalışın, çünkü bu maddeler ağır kimyasallar içerirler. Boya çıkarıcı bu maddeyi kullanmadan önce mobilyanızda her hangi bir donanım ya da çekmece varsa çıkarın. Ardından çıkarıcıyı mobilyaya uygulayın ve eşit bir şekilde yaymak için de bir boya fırçası kullanın.

Çıkarıcıyı kullanım talimatlarına uygun olarak bir süre beklettikten sonra bir kazıyıcı yardımıyla kazımaya başlayın. Kazıma işleminin ardından çıkmayan boyaların olduğu bölgelere tekrar boya çıkarıcı uygulayıp ardından kazıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Boyama: Yukarıda saydığımız işlemleri bitirdiyseniz artık boyama işlemine geçebilirsiniz. Ancak öncelikle zımpara yapmanız gerekir. Bir zımpara kağıdı alın ve mobilyalarınızı zımparalamaya başlayın. Boyama için ideal düzgünlüğe geldiği zaman zımparalama işlemini bitirebilirsiniz. Ortaya çıkan tüm tozları iyice temizlediğinizden de emin olun. Kullanacağınız boyayı seçerken mobilyanızı nasıl görmek istediğinizi düşünerek hareket edin.

Örneğin, eğer orijinal görünmesini istiyorsanız mobilyaların kendi renginde bir boya seçin. Boya seçimine de karar verdikten sonra boyamaya başlayın. Bunu yaparken dikkatli bir şekilde ve mobilyaların her yanına eşit şekilde dağıtarak yapın.

Gerekirse ikinci kat boya da geçebilirsiniz. Sonucun çok güzel ve yeni görünümlü mobilyalar olacağından emin olabilirsiniz.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın