Faranjite Ne İyi Gelir?

Faranjite Ne İyi Gelir?

Boyun ve çene çevresinde yayılmış ağrılar, göğüs ve sırt ağrısı, sürekli yorgunluk ve solunumda zorlanma gibi belirtilerle kendini gösteren faranjit aşırı terlemeye neden olabilir. Faranjit ağrılarını hafifletmek ve tedavisine erken süreçte başlamak için bu tip belirtiler görüldüğünde ertelemeden doktorunuza görünün. Doktorun önerdiği tedavi yöntemine ek olarak yeşil çay gibi bitkisel çaylar, antioksidan içerikli sebzeler, küçük öğünler ve egzersiz faranjite iyi gelir.

Grip ve nezle gibi hastalıkların habercisi olan faranjit yutak arkasında bulunan dokuda meydana gelen tahriş nedeniyle oluşmaktadır. Yutkunmada güçlük ve ateşle beraber görülebilir. Kronik faranjitte yutkunmak zorlaşır ve ağrıya neden olur. Salgı bezleri şiştir ve lenf dokuları olması gerekenden daha büyüktür. Sürekli olarak kuru öksürük, geğirme ve gırtlakta kaşınma hissi kronik faranjitin belirtileridir.

Faranjite Ne İyi Gelir?

Tek başına bir hastalık olmayan ve genellikle diğer hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkan faranjite neyin sebep olduğunu öğrenmek ve doğru teşhis için zaman kaybetmeden doktorunuza görünmelisiniz. Teşhis konulduktan sonra faranjit belirtilerinden kurtulmaya yönelik olarak bazı doğal ürünlerden destek alabilir ve beslenmenize dikkat ederek kendinizi koruyabilirsiniz.

Kolesterol Seviyesi: Faranjitin yüksek kolesterolü bulunan kişilerde daha sık görülmektedir. Fazla yağlı ve hazır gıdaları olabildiğince az tüketerek kolesterol seviyenizi aşağılara çekebilirsiniz.

Bitki Çayları: Öksürüğü hafifletmek için yeşil çay ya da civanperçemi çayı içebilirsiniz. Yeşil çay ayrıca iyi bir antioksidan kaynağı olarak bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı koruma sağlar. A,C,E vitamini ve selenyum yönünden zengin sebze ve meyveleri tüketerek vücudun toksinleri daha hızlı atmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ağır fiziksel aktiviteler ve stresli dönemlerde faranjit ağrıları artar. Bu nedenle alışkın olmadığınız tempoda egzersizlerden kaçınmalı ve stresi kontrol altına alabileceğiniz nefes egzersizleri yapmalısınız.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın