Gliserin Cilde Nasıl Uygulanır?

Gliserin Cilde Nasıl Uygulanır?

Bitkisel yağlardan elde edilen gliserin saç ve cilt bakım ürünlerinde kullanılan, yumuşatıcı ve nemlendirici özelliği bulunan bir üründür. Kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz saf gliserin, aşırı kuru ciltler, kurumuş ve çatlamış topuklar için kullanılabilir.

Gliserin Kullanımı

Gliserin çok iyi bir nemlendiricidir ve özellikle topuk gibi çabuk kuruyan, sertleşen ve çatlayan bölgelerde etkili bir çözüm olarak kullanılabilir. Gliserinin cilde faydaları alanında yapılan araştırmalar gliserinin sadece cildi yumuşatmadığı aynı zamanda yaraların daha çabuk geçmesine yardımcı olduğunu ortaya koymaktadır.

Gliserini yüz bölgesinde kullanmak için kendinize bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. 1 çay kaşığı gliserini 1 çay kaşığı bal, 2-3 çay kaşığı su ve 1-2 çay kaşığı yulaf ezmesiyle kalın bir macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve yüzünüze eşit miktarda yayın. Maskeyi 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Bu maske özellikle yaz aylarında güneş ve deniz nedeniyle aşırı kuruyan cildi derinlemesine nemlendirmek için kullanılabilir.

Saf gliserini el ve ayaklarınızda gün aşırı kullanabilir ve cildinizin her an yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak uzmanlar çok kuru iklimlerde gliserin kullanımı önermiyor çünkü aşırı kuru hava nedeniyle gliserinin cildi nemlendirmek yerine ciltten nemi alarak kızarıklıklara ve kabarcıklara neden olabileceğini belirtiyorlar.

Bundan korunmak için zeytinyağı veya jojoba yağı gibi nemlendirici özelliği bulunan yağlarla birlikte kullanabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın