Göbek Basen Eritme Hareketleri

Göbek Basen Eritme Hareketleri

İster göbek ve basen bölgesindeki yağları eritmeyi isterseniz daha sıkı bir görünüm hedefleyin evde yapacağınız karın kası hareketleri sizi hedefinize ulaşmada yardımcı olacaktır. Sadece göbek basen eritme hareketleri bu bölgedeki fazlalıklardan kurtulmanıza tek başına yeterli olmayacaktır. Bunun için düzenli göbek basen eritme hareketleri ile birlikte uygun bir diyet programı oluşturmalı ve yağlı yiyeceklerden kaçınmalısınız.

Göbek ve basen bölgenizdeki kasları çalıştırmak, yağ yakımını hızlandırmak için yapacağınız hareketleri mutlaka rutin bir programa oturtmalı ve sektirmeden belirlediğiniz program çerçevesinde düzenli olarak yapmalısınız. Ayrıca göbek ve basen bölgenizdeki kaslar güçlenmeye başladıkça set sayılarını artırmanızı tavsiye ederiz. Bu yazımızda evde yapabileceğiniz göbek ve basen eritme hareketleri ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Göbek ve Basen Eritme Hareketleri

Göbek ve basen bölgesinde bulunan yağları daha hızlı yakabilmek için diyet programınızın yanında uygulayabileceğiniz egzersizleri göbek eritme ve basen eritme hareketleri olarak iki ana kategoride bulabilirsiniz.

Göbek Eritme Hareketleri

Egzersiz 1: Düz bir yerde ayakta durun ve araklarınızın arasında omuz genişliğiniz kadar boşluk bırakın. Kollarınızı ileri doğru uzatın, el parmaklarınıza odaklanarak, ayaklarınızı yerinden oynatmadan dönebildiğiniz kadar sola dönün. Kollarınızı tekrar ilk konumuna getirip bu sefer hareketi diğer yönde yapın. Bu hareket bel bölgenizde bulunan yağların yakılmasına ve belinizin incelmesine yardımcı olacaktır.

Egzersiz 2: Düz bir yere sırtınız dik pozisyonda bağdaş kurarak oturun. Gözleriniz kapalı haldeyken derin bir nefes alın ve karnınızı olabildiğince içeri çekin ve bu konumda nefesinizi tutabildiğiniz kadar kalın. Nefesinizi yavaş yavaş vererek karnınızı normal pozisyona getirin. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

Egzersiz 3: Sırt üstü uzanın. Kollarız avuç içleri yere bakacak şekilde vücudunuzun yanında olmalı. Ayaklarınızı dizlerinizi kırmadan yerden 3-50 santim kadar kaldırın. Kollarınızdan güç alarak sırtınızı da yerden kaldırın ve bu konumda 15-25 saniye bekledikten sonra önce sırtınızı sonra ayaklarınızı yere koyun. Bu hareket 10 kez tekrarlanabilir.

Basen Eritme Hareketleri

Egzersiz 1: Basen bölgesindeki yağları eritmenin en hızlı yolu düzenli olarak kardiyo egzersizleri yapmaktır. Haftada 3-5 defa yapacağınız 45 dakikalık kardiyo egzersiz programı ile istediğiniz sonuçlara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Yaş ve kilonuz için uygun kardiyo programları için spor hocalarına danışabilirsiniz.

Egzersiz 2: Basen bölgesindeki yağı eritmek için yapabileceğiniz en kolay egzersiz merdiven çıkmaktır. Şehirde gezerken ya da ofiste mümkün olan her seferde merdivenleri kullanın. Merdiven çıkmak yağ eritme ve basen bölgesini şekillendirmek için en etkili hareketlerden biridir ve neredeyse her yerde bir merdiven bulabilirsiniz.

Egzersiz 3: Yürürken olabildiğince uzun adımlar atın. Tabii gündelik yürüyüş sırasında değil tempolu, spor amaçlı yürüyüşlerde. Bu hareketi yürüme dışında bir ayağınızı öne uzatıp bacağınızı dizden kırıp diğerini olabildiğince geride tutarak bacak arkasındaki kasların gerildiğini hissederek olduğunuz yerde de yapabilirsiniz. Dizinizde herhangi bir problem varsa bu harekete başlamadan önce bir fizik tedavi uzmanına danışmalısınız.

Listelediğimiz bu hareketler dışında göbek ve basen bölgesindeki yağları eritmek için pek çok hareket bulunmaktadır. Doğru hareketi yaptığınızı bu bölgede bulunan kasların gerildiğini hissederek anlayabilirsiniz. Başta da belirttiğimiz gibi göbek ve basen eritme hareketleri doğru bir beslenme programı ile birleştirilmelidir. Eğer diyet uygulamazsanız kaslarınız gelişmeye başlasa bile yağlar erimeyeceği için görünümde bir düzelme olmayacaktır.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın