Göz Altı Kırışıklıkları

Göz Altı Kırışıklıkları

Göz altı kırışıklıkları soluk ve yaşlı görünmenizi yol açabilir. Bu soluk görünümden kurtulmak için doğal çözüm yöntemleri arıyorsanız bu yazımızda gerekli bilgileri ve tavsiyeleri bulabilirsiniz.

Yaşlılığın ilk ve gözle görülür belirtisi olan kırışıklıklar cildimizin çeşitli bölgelerinde daha hızlı oluşabilmektedir. Yaşam biçimimiz ve sağlığımıza ne kadar dikkat ettiğimiz bu kırışıklıkların oluşma yaşını belirlemektedir. Stresli bir yaşam, kötü beslenme, güneş ışınlarına maruz kalma gibi etkenler bu kırışıklıkların erken yaşlarda gözle görülür hale gelmesine neden olmaktadır.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin doğal Tedavi Yöntemleri

Yeterli Miktarda Su İçin

Gün içinde yeterli miktarda su tüketimi cildimiz için çok önemlidir. Su vücudumuzdan toksinlerin atılmasını hızlandırmakla birlikte cildimize kaybettiği elastik yapısını geri kazandırmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca soğuk gül suyuna batırarak göz altınıza yerleştireceğiniz pamuklar kırışıklıkların belirginliğinin azalmasına yardımcı olacaktır.

Salatalık Suyu

Salatalık suyu göz altı kırışıklıkları ve göz altı torbaları için etkili bir çözümdür. Salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine yerleştirerek günde 10-15 dakika bekletmeniz cildinizi sıkılaştıracaktır.

Bunu salatalık suyuna pamuk batırıp göz altınıza yerleştirerek de yapabilirsiniz. Salatalık suyunu uyguladıktan sonra gözlerinizi su ile iyice durulayın.

Yumurta Tedavisi

Cilt tedavisinde sıklıkla kullanılan yumurta göz altı kırışıklıkları tedavisinde de kullanılmaktadır. Yumurta akını her gün göz altlarına uygulayarak kırışıklıklarda bir kaç hafta sonunda belirgin oranda azalma sağlayabilirsiniz.

Bitkisel Yağlar

Göz altı kırışıklıkları için bitkisel tedavi yöntemleri arıyorsanız çeşitli doğal yağlar size yardımcım olacaktır. Bu yağlar arasında badem yağı, hindistan cevizi yağı ve sızma zeytinyağını sayabiliriz. Tüm bu doğal yağlar göz altlarında oluşan kırışıklıkların tedavisinde kullanılabilmektedir. Doğal yağlardan göz altınıza bir kaç damla damlatarak hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Masaj

Kan dolaşımının yeterli miktarda olmaması göz altı kırışıklıkları ve göz altı torbalarının oluşmasında en önemli faktörlerden biridir. Kan dolaşımınızı hızlandıracak masajlar bu torbaların ve kırışıklıkların gözle görülür biçimde azalmasına yardımcı olacaktır.

Meyvelerin Avantajlarından Faydalanın

Elma ve ananas gibi meyveler kırışıklık tedavisinde evde kullanabileceğiniz meyveler arasında yer almaktadır. Ananasın kabuğunu soyarak göz altlarınızı 20 dakika boyunca ovun. Aynı zamanda yeşil üzümü ortadan ikiye keserek göz altınızda gezdirmek istenmeyen kırışıklıkları azaltacaktır.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin 3 Yorum Yapılmış

  1. selin 20 Kasım 2011 #

    Elma kabuklarını kaynatıp suyunu pamukla göz çevresine sürmek çok iyi gelir. Ayrıca bal, yoğurt ve zeytinyağı karışımı inanılmaz gideriyor. Sık sık uyguladığımdan yaşıma kimse inanmıyor.15 yaş genç gösteriyorum. Abartmıyorum deneyin lütfen.

  2. Dilek 23 Temmuz 2013 #

    Nasıl uyguluyoruz bu bal yoğurt zeytinyağı karışımını anlatır mısın?

  3. Dilek 23 Temmuz 2013 #

    Gözümün altında gergin gergin çizgiler oluştu ve çok kötü görünüyor. Evde belli olmuyor ama dışarıda açık havada, güneşli havada çok belli oluyor. Daha 20 yaşındaym ve cildim çok kuru kuru ciltler için uygun mu salatalık ve bu yazdığınız karışım.

Bir Cevap Yazın