Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler

Genellikle yaş almanın ilk belirtilerinden biri olarak kabul edilen gözaltı ve göz çevresi kırışıklıkları genetik nedenler, uzun süre güneşe maruz kalma, sigara ve alkol tüketimi nedeniyle daha erken yaşlarda ortaya çıkabilmektedir. Göz çevresi için evde hazırlayabileceğiniz doğal bakım maskeleri ile bu kırışıklıkların oluşumunu geciktirebilir, görünümlerini azaltabilirsiniz. Göz çevresinde kullanmak için güvenli bu maskeler arasında ilk sıralarda muz, havuç ve lahana maskeleri gelmekte.

Havuçlu Göz Maskesi: En çok karoten içeren sebzeler arasında yer alan havuç bu özelliği ile cildin görünümünü geliştirir ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Karoten vücut tarafından cildi koruyan, serbest radikallerle savaşan yeni hücre oluşumunu destekleyen ve antioksidan etkisi bulunan A vitaminine dönüştürülür. Havuçlu göz maskesini hazırlamak için 1 büyük havucun suyunu çıkartın, 1 çay kaşığı badem yağı ekleyerek 2 saat buzdolabında soğutun. Daha sonra gözaltları ve çevresine sürüp yarım saat kadar bekletin. Eğer katı meyve sıkacağınız yoksa havucu rendeleyerek kullanabilirsiniz.

Muzlu Göz Maskesi: C ve A vitamini yönünden zengin olan muz yaşlanmanın etkilerini yavaşlatarak cildi korur, yenilenmesini sağlar ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltır. Olgun bir muzu kaşıkla iyice ezin ve 1-2 çay kaşığı gülsuyu ile karıştırın. Karışımı göz çevresine sürün ve 30 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Lahanalı Göz Maskesi: Erken yaşlanma belirtilerini engellemek için güçlü bir antioksidan olan lahanayı kullanabilirsiniz. 3-4 lahana yaprağının suyu ile göz çevresine parmak uçlarınızı kullanarak hafifçe masaj yapın. 20 dakika bekletip soğuk suyla durulayın. Lahana yapraklarınızın suyunu çıkarmak için kaşıkla ezebilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi: Yumurta akını göz kenarlarına ve kırışıklıkların oluştuğu ağız kenarı gibi diğer gölgelere sürerek kurumasını bekleyin. Çok soğuk suya batırılmış pamuk parçaları ile maskeyi silebilirsiniz.

Diğer Tavsiyeler

Göz çevresinde kırışıklıkların oluşmasını engellemek için güneş ışınlarından mümkün olduğunca uzak durun. Güneşe çıkarken şapka ve gözlük kullanın. Göz çevresinde kullanmak için uygun, yüksek koruyucu faktörlü güneş kremlerinden kullanın. Özellikle yaz aylarında bol bol su için ve düzenli bir beslenme programı ile cildiniz için gerekli olan vitamin ve mineralleri almayı ihmal etmeyin. Sigara içiyorsanız bırakın ve alkol tüketimini sınırlandırın. Aşırı çay ve kahve tüketimi vücudu susuz bıraktığı için bunları az tüketmeye çalışın.

Daha Fazla Bilgi

Gözaltı kırışıklıklarının nedenleri ve bunlar için kullanabileceğiniz doğal yüz maskeleri hakkında daha fazla bilgiyi göz altı kırışıklıkları nasıl giderilir yazısında bulabilirsiniz. Dudak üstünde oluşan kırışıklıklarla mücadele için kullanabileceğiniz doğal yöntemler dudak üstü kırışıklıkları sayfasında, boyun bölgesinde oluşan kırışıklıkları azaltmak için evde yapabileceğiniz egzersizlerle ilgili bilgiler ve videolar ise boyun kırışıklığı için egzersiz sayfasında bulunuyor.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın