Gözaltı Torbalarına Çözüm

Gözaltı Torbalarına Çözüm

Yaşımız ilerledikçe yer çekimi en büyük düşmanımız haline gelir. Kozmetik, cerrahi ve doğal yöntemlerle mücadele etmeye çalışırız ancak sonuç özellikle cildimiz için mağlubiyettir. Gözaltı torbaları da yaşla birlikte gelen ve kasların zayıflaması ile kolajen üretiminin yavaşlaması nedeniyle oluşan sorunlardan biri.

Gözaltı torbalarına çözüm olarak sadece estetik ameliyatlar gösteriliyor ancak dengeli beslenme, düzenli uyku ve egzersizle oluşmalarını geciktirmek mümkün.

Eğer gözaltı torbaları yaşınız ilerlediği için oluştuysa estetik operasyon başvurabileceğiniz ve en belirgin sonuçları alabileceğiniz tek çözüm. 40 yaşın altında gözaltı torbalarınız varsa yaşam tarzınızda yapacağınız ayarlamalar ile küçülmelerini sağlayabilirsiniz.

Kozmetik estetik ürünlerinden olan ve kırışıklık giderici dolgular diğer bir çözüm. Ancak bu tip kozmetik müdahalelerin geçici iyileşme sağladığını unutmayın. Enjekte edilen dolgular yaklaşık olarak 8 ay kadar dayanıyor.

Gözaltı torbalarının içindeki yağın alındığı ve gevşek derinin toparlandığı estetik ameliyatlar daha uzun süre (15-20 yıl kadar) dayanan bir çözüm olmakla birlikte 3-6 bin $’lık operasyon fiyatları ile her bütçeye uygun olmayabilir.

Kozmetik estetik olarak kullanılan bir diğer çözüm yöntemi ise torbalardaki yağın alınıp lazerle cildin yenilenmesini içeriyor. Oldukça yeni bir uygulama olan gözaltı torbalarının lazerle tedavisi için henüz tam bir fiyat vermek mümkün değil.

Eğer bu tip cerrahi ve kozmetik müdahaleler bütçenizi aşıyorsa kalan tek çözüm iyi bir makyaj. Çünkü maalesef şiş gözler için kullanılan salatalık kompresi, soğuk kaşık gibi çözümler yaşla gelen gözaltı torbalarında bir iyileşme sağlamıyor. Yaş aldıkça oluşan gözaltı torbalarının içinde yağ birikiyor ve bu yağın cerrahi müdahale dışında bir yöntemle yok olması mümkün değil.

Ancak göz torbaları yorgunluk, uykusuzluk veya kötü beslenme nedeniyle oluştuysa evde uygulayabileceğiniz bir iki yöntemle bunları indirmeniz mümkün. Göz üzerine koyacağınız ıslak sallama çay poşetleri, soğuk salatalık dilimleri, soğuk yemek kaşığıyla kompres gibi müdahaleler kan damarlarını büzerek şişliğin inmesine yardımcı olur.

Eğer şişlik vücudun su tutması nedeniyle oluştuysa gece yatarken başınızın altına ekstra yastık koyup yukarda tutarak şişliği hafifletebilirsiniz.

Sağda solda gözaltı torbaları için hemoroid kremi kullananların yorumlarını okumuş olabilirsiniz. Bu tamamen işe yaramaz demiyorum ama gözaltı derisinde kızarıklık ve gözlerin tahriş olması gibi sorunlara yol açtığından hemoroid kremini sadece hemoroid tedavisinde kullanmakta fayda var.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın