Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler

Geniş gözenekler cildin görünümünü olumsuz yönde etkilemesinin yanı sıra yağ ve kir birikimi için uygun ortam sağlayarak sivilce, siyah nokta ve yağ bezesi oluşumunu arttırır. Cilt gözenekleri kalıtsal olarak geniş olabilir ancak güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak gibi çevresel faktörler nedeniyle de genişleyebilir. Evde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler ile gözenekleri küçültebilir ve dış etkenlere karşı daha korunaklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Cilt yüzeyinde biriken ölü hücreleri düzenli olarak temizlemek, haftada bir buharla açtığınız gözeneklere derinlemesine temizlik yapmak ve fazla yağı kontrol altında tutmak gözeneklerin küçülmesinde yardımcı olacaktır.

Maske 1: 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi tozu ile 1 tatlı kaşığı taze limon suyunu macun kıvamına gelinceye kadar suyla karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın.

Maske 2: Bir yumurtayı portakal kabuğu tozuyla karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15 dakika sonra soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

Maske 3: Bir miktar sütü ve 2 çay kaşığı limon suyunu macun kıvamına gelinceye kadar yulafla karıştırın. Yüzünüze sürüp 20 dakika kurumasını bekleyip soğuk suyla yıkayın.

Maske 4: Eğer karma bir cildiniz varsa 1 yumurta akıyla 2 çay kaşığı limon suyunu iyice karıştırarak yüzünüze sürün. 4-5 dakika beklettikten sonra ılık su kullanarak çıkarabilirsiniz.

Diğer Tavsiyeler

Cildinizin çok yağlı olduğu bölgelerde nemlendirici kullanmamaya, kullanırsanız da yağsız nemlendirici kullanmaya çalışın. Sabahları kalkınca ve akşamları yatağa girmeden önce yüzünüzü kirden ve yağdan arındırın. Kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz, günlük kullanıma uygun, peeling etkili yüz yıkama jelleriyle ölü hücreleri temizleyebilirsiniz. Güneşe çıkarken mutlaka yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanın.

Daha Fazla Bilgi

Cildin görünümü geliştirerek daha pürüzsüz hale getirmek için evde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler hakkında bilgileri pürüzsüz bir cilt için maskeler yazısında bulabilirsiniz. Cildi sıkılaştıran doğal yüz maskesi sayfasında ise cildi sıkılaştıran çilek maskesi ve cildin daha sıkı olması için yapılması gerekenler hakkında bilgiler yer alıyor.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın