Hindistan Cevizi Yağıyla Saç Bakımı

Hindistan Cevizi Yağıyla Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağı besleyici içeriği ve saçları nemlendirme özelliği ile doğal saç bakım maskelerinde kullanabileceğiniz en yararlı yağlardan biri.

Hindistan cevizi yağı içinde bulunan trigliserid ve yağ asitleri saç köklerini besleyerek daha sağlıklı ve daha çok oksijen aldığı için daha çabuk uzamasını sağlar.

Hindistan cevizi yağı her şampuanlamadan, hava kirliliğinden, boyadan ya da diğer faktörlerden dolayı azalan saçların doğal yağının yerine geçerek saç derisini ve saçları nemlendirir.

Hindistan cevizi yağını diğer kullandığınız yağlar ile aynı şekilde kullanabilirsiniz. Yağı parmak uçlarınızla masaj yaparak saç dipleri ve saç derinize sürdükten sonra bir bone takarak veya başınıza havlu sararak 1-2 saat bekletin.

Daha sonra hafif bir şampuanla yıkayıp iyice durulayın.

Saç uçlarının kırılmasını engellemek ve saç tellerinin daha sağlıklı olması için saçlarınızı tutamlara ayırarak yağı direk saç üzerinde de kullanabilirsiniz.

Hint yağı bakımını haftada 1-2 kez yapabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

  • Saç derisini temizler ve nemlendirir
  • Kökleri güçlendirir
  • Saç uçlarındaki kırıkları azaltır
  • Saç tellerini kalınlaştırır
  • Azalan saçın doğal yağı yerine geçer

Piyasada çeşitli markaların Hindistan cevizi yağı içerikli şampuanlarını bulabilirsiniz. Kişisel görüşüm bu tarz şampuanlar yerine yağı direk saç diplerine sürerek haftada bir kez bakım yapmanız daha iyi sonuçlar verecektir.

Aşağıdaki videoda Hindistan cevizi yağını saç üzerinde nasıl kullanabileceğiniz konusunda bilgiler bulabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın