İlişkilerde Güven Nasıl Tekrar Sağlanır?

İlişkilerde Güven Nasıl Tekrar Sağlanır?

Güven olmadığı sürece bir ilişkinin başarılı olması imkansızdır. Ancak güven sağlamak da öyle bir gecede olacak iş değildir. Her geçen gün yavaş yavaş çalışmak ve güven ortamı oluşturmak gerekir. Bunu yapmak aylar da sürebilir yıllar da. Ancak güven camdan bir köprü gibidir. Tek bir taş atarsınız kırılır gider… Kısacası bu kadar zorlukla kurulan güven bir anda, tek bir hatayla ortadan kalkar. Peki güven bir kere zarar gördü mü bir daha kurulabilir mi? Birine yalan söyler, arkasından işler çevirir, onu üzersek tekrar bize güvenmesini sağlayabilir miyiz? Bu sorulara cevap vermek emin olun çok ama çok zordur. Genellikle tekrar bize güvenmesini istediğimiz kişiden kişiye ve yaptığımız hatanın büyüklüğüne göre değişir. Ancak yine de küçük de olsa bir şans vardır. Hadi şimdi bu şansı nasıl yakalayabileceğimize bakalım.

Öncelikle belirtmek gerekir ki güveni en baştan oluşturmaya çalışmak bile o kadar zorken ve yıllar dahi alıyorken, zedeleyip tekrar kurmaya çalışmak çok daha zordur. Ancak eğer partnerinizi çok seviyorsanız ve yaptığınız hareketten pişmanlık duyuyorsanız öncelikle duygularınızdan emin olmaya çalışın.

Gerçekten sevdiğiniz bir kişiyi üzdüyseniz onunla ilgili duygularınızdan emin olmaya çalışsanız iyi ederseniz. Çünkü yaptığınız hareket kesinlikle tam tersini söylüyor. Eğer duygularınızdan emin olduğunuzu düşünüyorsanız partnerinizi dinlemeyi öğrenin. Size haklı olarak çok kızgın olacaktır.

Onun söylediklerini dinleyin ve söylediklerini önemsediğinizi gösterin. yalnızca dinleyin ve hatalarınızı kabul edin. boşuna hikayeler uydurmaya çalışmayın, çünkü zaten size inanmayacaktır. Eğer partneriniz sakinleştiyse ve ilk an kızgınlığı geçtiyse ilişkinizi uzun uzun değerlendirin. İlişkinizdeki eksiklikleri belirleyin ve bunları gidermek için önerilerde bulunun.

Yeni ve mutlu bir ilişki kurmaya çalışın ve bunu sevgilinize uzun uzun anlatın. Onun isteklerini kesinlikle göz ardı etmeyin. İlişkinin iki kişi arasında olduğunu da unutmayın.

İlişkilerde Güven Nasıl Tekrar Sağlanır? İçin 2 Yorum Yapılmış

  1. yako 23 Temmuz 2013 #

    Sizce kız erkeğe nasıl güvenir? Yorumunuz varsa yazın.

  2. anonim 07 Temmuz 2015 #

    Yako, kızın birinin durduk yere bir erkeğe güven çıkarmasını bekleme, sen de çabalamalısın tabi ki. Yapabilirsin, öncelikle telefonda şifre varsa kaldır veya herhangi bir sosyal hesap saklama tek tek göster şimdiye kadar yaptıklarını veya hatalarını söyle, pişman olduğunu düşünecektir ve bana bu hataları yapmaz diyecektir. İltifat kelimelerini abartma, talışkom, böceğim gibi şeyler kızı bayar, kendimden biliyorum ve en önemlisi onun yanındayken veya onunla konuşurken onun haricinde başka hiç bir işin umrumda olmadığını kanıtla, utanacaktır ama hoşuna gidecektir. Sinirliyken üstüne yürüme, ağlarsa durumu kendi üstüne yıkar, benim suçum gibisenden şeyler sayar onun değerli olduğunu kanıtlarsan, senden güveni alır ve sevdiğine hatası olmaz, bağlanır sana, emin ol.

Bir Cevap Yazın