İnce Telli Saçlar İçin Saç Modelleri

İnce Telli Saçlar İçin Saç Modelleri

Konu ince telli saçlar için saç modeli seçmeye gelince maalesef çok fazla seçenek bulunmuyor. Erkek veya kadınlarda ince telli saç genellikle genetik olarak görülmekle birlikte yaş aldıkça saç tellerinin incelmesi normaldir. Hepimiz kalın telli, hacimli, kolay şekil alan, sağlıklı ve parlak saçlar isteriz ancak çoğumuz ince telli saçlarımız için en iyi modeli bulmaya çalışırız.

Erkekler için ince telli saç modellerinin ortak noktası saçların olabildiğince kısa olmasıdır. Eğer saç telleriniz ince ise uzun saçlar kesinlikle solgun, kırılgan ve sağlıksız görünecektir. Kısa modeller ise saçlarınızın daha gür ve kalın görünmesini sağlar. Ayrıca düzenli olarak kesilen kısa modeller saç tellerinin zamanla kalınlaşmasını sağlayabilir. Yabancı moda dergilerinde ince telli erkekler için en çok önerilen model “Sezar” modeli. Saç çizgisinin üstünden alına doğru taranan bu model de saçlar olduğundan daha sık görünüyor.

Erkeklerde olduğu gibi kadınlar için de ince telli saç modellerinin ortak noktası kısa kesimli modeller. Kısa derken çene hizasını geçmeyen modellerden bahsediyorum.

Uzun modellerde de şansınızı deneyebilirsiniz ancak ince telli saçlar yıpranmaya daha yatkın olduğu için bir süre sonra saçlarınızın doğal parlaklığını kaybetmesi ve zayıf görünmesi yüksek olasılık. Uzun modelden vazgeçemiyorsanız tavsiyem örgülü modeller.

İnce telli saçlar daha nazik olduğu için bakımına özen göstermelisiniz. İlk aklıma gelenler; yazın güneşe çıkmadan şapka takın, denizden çıktıktan sonra tuzu almak için tatlı suyla duş alın, saç maşası kullanmayın ya da mümkün olduğunca az kullanın, beslenmenize dikkat edin ve saçlarınız için gerekli vitamin ve mineralleri almaya özen gösterin.

Organik şampuan kullanmak, boya veya kalıcı düzleştirme gibi ağır kimyasallar içeren saç ürünlerinden uzak durmak saçlarınızın sağlığı açısından önemli.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın