İstanbul Avrupa Vinç Kiralama Firmaları

İstanbul Avrupa Vinç Kiralama Firmaları

Vinç kullanımı pek çok sektörde gereklidir. İnşaat sektörü bu sektörlerin başını çeker. Tonlarca ağırlıktaki malzemeler dakikalar içerisinde vinç yardımı sayesinde gerekli yüksekliğe kaldırılıp montajı yapılabilir. Bu tip bir çalışmayı insan gücüyle yapmaya kalktığınızda ne kadar efor ve zaman harcanacağı ortadadır. Ancak her inşaat firmasından yüz binlerce dolar değerinde vinç satın alması beklenemez. Vinçler yüksek maliyetli yatırımlardır. Üstelik pek çok farklı model, farklı işler için gereklidir. Büyük bir inşaat için bir vinç parkuru oluşturmak demek önemli bir miktarda sermaye yatırmak demektir.

İşte bu gibi nedenlerden ötürü vinç işletme firmaları vardır. İhtiyacı olan kurum ve kuruluşlara vinç kiralarlar. Özellikle büyük şehirlerde vinç işletmecilerinin sayısı daha da artar. Yapılaşmanın fazla olduğu, şehirleşmenin arttığı bölgelerde, liman yakınlarında ve fabrika bölgelerinde vinç kiralama ihtiyacı artar. İstanbul gibi büyük bir şehirde ise tahmin edileceği üzere vinç talebi de vinç firmaları da oldukça fazla sayıda bulunur. Hatta iki farklı yakasının da neredeyse farklı şehirler gibi algılanabileceği büyüklükte olan İstanbul’da, İstanbul Avrupa vinç kiralama firmaları için ayrı bir kategori düşünmek yanlış olmaz.

Vinçler modellerine göre kategoriye ayrılır. Mobil vinç, teleskopik, sepetli, platformlu, kule vinç gibi değişik amaçlarla kullanılan vinç türleri olduğunu görebilirsiniz. Vinç türleri ihtiyaca göre belirlenmiştir. Vinç işletmecileri parkurlarında ne kadar çok çeşit bulundurursa hizmet imkanları da o kadar artar. Dolayısıyla eğer İstanbul’da size hizmet verecek iyi bir vinç firması arıyorsanız araç parkurundaki model sayısı sizin için bir ipucu olabilir. Kimi amatör firmalar müşterisinin ihtiyacından ziyade kendi elindeki makineleri ön planda tutarak, yeterince verimli olmayacak bir vinç modelini müşteriye kiralamaya çalışır. Son dönemlerde artan taleple birlikte, kiralık vinç bulmanın zorlaşması da müşterilerin yanlış kararlar vermesini kolaylaştırmakta.

Herhangi bir İstanbul Avrupa vinç kiralama firmasıyla iletişime geçmeyi düşünüyorsanız, erken davranmalısınız. Bunun başlıca sebebi az önce yukarıda da belirttiğimiz gibi, kiralık vinçlere büyük talep olması ve vinç bulmanın zorlaşması. İkinci olarak da elbette bu talep artışı fiyatlara da yansır. Kiralık vinçlerin aylık kira bedelleri yoğun dönemlerde 10 bin dolar ve üstünü bulabilmekte. Burada yoğun dönemden kastımız inşaatların hız kazandığı yağışsız aylar olarak düşünülebilir.

Vinçler sadece inşaatlarda değil diğer çok sayıda alanda da kullanılır. Boru döşemeleri, doğalgaz çalışmaları, reklam panosu yerleştirmeleri, limanlarda nakliyat, evden eve nakliyat şeklinde sıralanabilecek ağır yük taşınacak ve belirli bir yüksekliğe erişim gerekecek yerlerde vinç kullanımına başvurulur. Yıllık, aylık, günlük hatta birkaç saatlik vinç kiralamak da mümkündür.

Burada sizlere kolayca ulaşabileceğiniz birkaç Avrupa yakasında merkezi olan vinç işletmecisinin bilgilerini sunuyoruz. Bu bilgiler sizlere araştırmanızda yardımcı olmak, bir yerden başlamanızı sağlamak amacıyla verilmiştir. Sizin projenize ve yapacağınız işe göre en uygun teklifi alabilmeniz, işinizi iyi planlamanıza, neye ihtiyacınız olduğunuzu detaylarıyla belirlemenize bağlıdır. Bunun dışında bu firmalarla bizim herhangi bir çalışma deneyimimiz olmadığını da belirtelim. Bu firmaların referanslarını mutlaka inceleyin. Birkaç firmayla görüşün. Kalite, yetki belgelerini ve sigorta şartlarını detaylıca inceleyin. Vinç kiralama kadar, vinci kullanacak operatörün de ne kadar önem taşıdığını ve iş güvenliği açısından bunun hayati bir önemi olduğunu unutmayın.

İstanbul Avrupa Vinç Kiralama Firmaları

Duramak Vinç: Firmanın merkezi İstanbul Levent’te bulunuyor. (0212) 280 98 99 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Şirketin web sitesinde ürünlerini ve referanslarını görebilirsiniz. Ünlü vinç markası Liebherr kule vinçlerini kiralamanız mümkün.

Yılmazlar Vinç & Nakliyat: İstanbul, İkitelli’de bulunan firmanın telefon numarası (0212) 426 00 00. Kiralık sepetli, teleskopik ve çok amaçlı vinçleri bulunmakta. Araç parkı ve çalışmalar hakkında web sitelerinde detaylı bilgiler bulunuyor.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın