İstanbul Fethiye Arası Kaç Kilometre?

İstanbul Fethiye Arası Kaç Kilometre?

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak destinasyonlarından olan Fethiye’ye İstanbul’dan 3 farklı güzergâhta yolculuk edebilirsiniz. İstanbul Fethiye arası eğer D650 karayolunu kullanırsanız yaklaşık 811 kilometre. Bu güzergâh İstanbul çıkıştan sonra sırasıyla Körfez, İzmit, Bilecik, Bozüyük, Kütahya, Sandıklı ve Burdur’dan geçmektedir. Tabii körfezi aracınızla dolaşmayıp Yalova feribotundan sonra Bilecik yoluna bağlanabilirsiniz. Eğer İstanbul Fethiye arası özel aracınızla seyahat ediyorsanız bu yol yaklaşık olarak 12 saat sürmektedir.

İstanbul Fethiye arası kullanabileceğiniz bir diğer yol ise Bursa üzerinden İzmir, Muğla yoludur. Bu yol Yalova feribotu kullanacaksanız daha ideal bir rota olabilir. Feribot çıkışı sırasıyla Orhangazi, Nilüfer, Karacabey, Bigadiç, Soma, Akhisar, Manisa, İzmir, Aydın ve Muğla üzerinden Fethiye’ye ulaşabilirsiniz. D565 karayolu kullanılarak yapılacak bu yolculuk yaklaşık olarak 13 saat sürmekte ve İstanbul’dan çıkış noktanıza göre ortalama 879 kilometredir.

İstanbul Fethiye arası 3. yol seçeneği ise 1050 kilometrelik en uzun seçenek olan Ankara üzerinden Fethiye’dir. Bu yolculukta ortalama 15 saat sürmektedir.

, ,

İstanbul Fethiye Arası Kaç Kilometre? İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. FGA 01 Ağustos 2015 #

    Kütahya’dan sonra Sandıklı nasıl geliyor, Afyon ne oldu?

Bir Cevap Yazın