Kalıcı Saç Düzleştirme

Kalıcı Saç Düzleştirme

Japon düzleştirme olarak da bilinen kalıcı saç düzleştirme yöntemi bazı saç nötralizeleri ve yumuşatıcıların kullanılmasıyla uygulanmaktadır. Kalıcı saç düzleştirme uygulamasına başlamadan önce kullanılan ürünler, kimyasal maddeler, uygulama biçimi, kalıcı saç düzleştirme yapıldıktan sonra saçların bakımı ve fiyatı hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Kalıcı Saç Düzleştirme

Kolay şekil alan ve güzel bir görünüm kazandıran düz saçlar her zaman moda olmaya devam ediyor. Öğrenci de olsanız iş kadını da düz saçlar her yaşta kadın için kullanışlı bir saç tipidir. Tüm bu avantajlarına rağmen bazıları doğal düz saçların keyfini sürerken bizim gibiler saç düzleştirmek için kozmetik ürünler, saç maşaları, kuaförler ve daha pek çok ürün kullanmak zorundayız. Yazının devamında kıvırcık ve dalgalı saçlar için evde yapabileceğiniz kalıcı saç düzleştirme yöntemleri hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Kıvırcık ya da dalgalı saçlardan sıkıldıysanız, yeni bir saç modeli denemek istiyorsanız düz saçlara sahip olmaya ne dersiniz? Saç maşası kullanmadan, fön çekmeye gerek kalmadan yumuşak ve düz saçlara sahip olabilirsiniz. Kalıcı saç düzleştirme kimyasal bileşenler içeren ürünlerle yapılmakta olup ilk olarak Japonya’da kullanılmaya başlandığı için Japon saç düzleştirme yöntemi olarak bilinmektedir. Bu yöntemle kuaförde kalıcı saç düzleştirme yaklaşık 400 TL’ye mal olmaktadır.

Profesyonel saç düzleştirme kuaförde geçireceğiniz yaklaşık 5 saat demektir. Size aşağıda evinizde yapabileceğiniz daha hesaplı bir kalıcı saç düzleştirme yöntemi sunacağım.

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme

Kalıcı saç düzleştirme yöntemine başlamadan önce ihtiyaç duyacağınız malzemeleri hazırlamalısınız. Bu malzemeler, petrol yağı kremi, kimyasal saç rahatlatıcı, nötralizer ve kaliteli bir saç krem’idir.

Petrol yağı kremini avucunuza dökün ve saç diplerinize iyice yayın. Saç derinizi kaplayan krem kimyasal esaslı saç rahatlatıcı kullanırken oluşabilecek yanmaları engelleyecektir.

Sonraki adımda saç rahatlatıcı ürünü saç uçlarından diplerine kadar sürün. Ürünü kullanmadan önce kullanma talimatını mutlaka okuyun. Tüm saç tutamlarına eşit miktarda sürdüğünüzden emin olun.

Saç rahatlatıcı etkisini yavaş yavaş göstermeye başlayacaktır. Kullanma talimatında yazan süre saç rahatlatıcı saçlarınızda kaldıktan sonra ılık suyla durulayın. Örnek olarak orta uzunlukta bir saç için rahatlatıcı ürün yaklaşık olarak 1.5 saat saçta kalmalıdır. Bu süre saç tellerinin kalınlığına ve saçların uzunluğuna göre değişebilmektedir.

Ilık suyla saç rahatlatıcıyı duruladıktan sonra ürün ile birlikte gelen saç bakım ürününü ve nötralizeri uygulayabilirsiniz. Saç rahatlatıcı ile birlikte satılan saç bakım ürünü saçın ph seviyesini dengelemek için kullanılmaktadır.

Son olarak kaliteli bir saç kremi ile saçların kurumasının önüne geçebilirsiniz. Saç kremi saçların doğal yağına kavuşmasını ve nemlenmesini sağlamaktadır.

Kalıcı düzleştirme yapılan saçlar düzenli olarak bakım gerektirir. Saçların kurumasına karşı doğal maskeler kullanmalı ve uçlarda oluşan kırıkları düzenli olarak aldırmalısınız.

Japon stili kalıcı saç düzleştirme yöntemi yaklaşık olarak 6 ay etkisini korumaktadır. Kalıcı saç düzleştirme için doğal ve bitkisel ürünlerin kullanıldığı bir yöntem bulunmamaktadır. Bunun için kimyasal bileşenlerle üretilen kozmetik ürünleri kullanmak gerekmektedir. Her kimyasal madde kullanılan kozmetik üründe olduğu gibi kalıcı saç düzleştirme işlemi için kullanılan ürünlerde saçlarda hasara neden olmaktadır. Bu yüzden sık yapılmaması önerilir. Saç boyası sık kullanıldığında saçları nasıl yıpratıyorsa saç düzleştirici ürünlerde aynı oranda zarar verir.

Kalıcı saç düzleştirme yöntemi ile ilgili tecrübeniz yoksa ağır kimyasallar içeren kremlerle saçınızı tehlikeye atmayın. Sonuçta yanlış sürelerde saçınızda tutacağınız bu ürünler saç dökülmesine neden olabilir. Kalıcı saç düzleştirme için ilk seferinizde kuaför salonuna gidip saçlarınızı profesyonel ellere emanet etmenizi tavsiye ederim. Saçları düzleştirdikten sonra görünümünden memnun kalmazsanız 2-3 hafta bekleyip perma yaptırın. Saçlarınız eski şekline dönecektir.

,

Kalıcı Saç Düzleştirme İçin 15 Yorum Yapılmış

 1. emir 21 Haziran 2011 #

  Erkekler de yapabilir mi ya ? =D

 2. berna 09 Haziran 2012 #

  Bu ürünleri nereden satın alabiliriz?

 3. Prenses 21 Kasım 2012 #

  Of ya, olmuyor olmuyor! Saçım düzleşmiyor Allah kahretmesin keşke saçlarım düz olsaydı.

  • Onur 05 Aralık 2012 #

   Bu uygulamayı yaptınız mı saçınıza peki?

 4. aslı 14 Temmuz 2013 #

  Bu ürünleri nerede bulabilirim? Acil yardım.

 5. Buket 05 Ekim 2013 #

  Bunu uygulayan var mı? Hem nereden bulunur ki bu ürünler? Lütfen yardımcı olun. Uygulayan ve memnun kalan varsa ne olur yazsın.

  • İsmail 14 Mart 2014 #

   Eczanelerde bulabilirsin

 6. zehra 12 Ekim 2013 #

  Saçlarımın o kadar düzleştirmek istiyorum ki neden diye soracaksınız şimdi çünkü benim mahallemde bazı arkadaşlarım var saçları dümdüz düzeltebiliyorlar ama ben düzeltemiyorum. Onların saçları her çeşide giriyor benimki havaya kalkıyor olmuyor. Lütfen halime bir çare bulun.

 7. fatmagül 21 Ocak 2014 #

  Benim saçlarım orta boyda hafif dalgalı okula gittiğimde 1 saat uğraşıyordum ama artık boş verdim 1 yıl boyunca düzleştirmedim kırıklarını kestim şimdi hem düz hemde uzun sabreden derviş muradına ermiş, demişler.

 8. zelal 21 Ocak 2014 #

  Fatmagül çok sağol taktiğin hoşuma gitti deneyeceğim.

 9. fatmagül 21 Ocak 2014 #

  Önemli değil canım ben denedim oldu inşallah sende mutlu olursun.

 10. İsmail 14 Mart 2014 #

  Ya kalıcı saç düzleştirme yöntemi uygulayan kuaförü nerede bulabilirim yardımcı olun lütfen

 11. azerbaycan 08 Eylül 2014 #

  Bu ne ya saçım kıvırcık düzleşmiyor ya acil yardım edin sinir oluyorum.

 12. buket 12 Eylül 2014 #

  Eğer saçlarımızı düzleştirip kullanmadan düz kalmasını istiyorsanız saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra yarım kova suyun içine bir çay bardağı sirke koyun saçlarınıza son su olarak dökün. Benim saçlarım dalgalı ve bir senedir bu yöntemi uyguluyorum ve saçlarım hem düz oldu hem de uzadı. Bence deneyin.

  • Büşra 24 Ocak 2015 #

   Hangi sirkeyi süreceğiz. Yani elma sirkesi var her türlü sirke var

Bir Cevap Yazın