Kaşların Uzaması İçin Ne Yapmalı?

Kaşların Uzaması İçin Ne Yapmalı?

Kaşların uzaması için yapabilecekleriz aslında çok fazla değil. Çünkü kaşların belirli bir uzama, durma ve dökülme zinciri vardır ve bu süreler genetik mirasla yakından ilgilidir. Ancak bu sürede çıkacak kaşlarınızın daha kalın olması, sağlıklı görünmesi ve koparak dökülmeleri engellemek için bazı tedbirler alabilirsiniz. Eğer kaşlarınız normalden fazla dökülüyorsa bu strese, kullandığınız ilaçlara ya da bir hastalığa bağlı olabilir. Kaşların uzaması için işe günlük vitaminlerinizi doğal yollardan veya vitamin takviyesi ile alarak başlayabilirsiniz.

Özellikle D vitamininin saç, kaş ve kirpiklerin uzamasındaki etkisi bilinmekte. D vitamini yanında B12 vitamini de hem saç hem de kaşlarınızın sağlıklı uzaması açısından önemli. Demir yönünden zengin brokoli, ıspanak gibi gıdaları tüketerek kaşların daha kalın ve gür olmasını sağlamak mümkün.

Vücudumuzun her bölgesinde olduğu gibi düzenli ve sağlıklı beslenme kaşların uzaması içinde aynı derecede önemli. Omega 3 yönünden zengin (yağlı balıklar) besinler, beyaz et tüketerek protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kaşlarınız istediğiniz seviyede uzayana kadar cımbızla almaktan ya da ağda kullanmaktan kaçının. Kaş uzatmaya çalışırken boya gibi herhangi bir kimyasal madde kullanmayın. Kaşları boyamak her ne kadar köklere zarar vermese de var olan kaşların daha hızlı dökülmesine neden olabilir.

Son olarak her gün parmak uçlarınıza bir kaç damla badem yağı damlatarak kaşlarınıza masaj yapıp kan dolaşımını arttırabilirsiniz.

Kaşların Uzaması İçin Ne Yapmalı? İçin 4 Yorum Yapılmış

 1. arzu 07 Mart 2012 #

  Merhabalar,
  Badem yağı cımbızla hatalı alınan kaşlara da uygulanır mı? Ben bir iki haftadır uyguluyorum rengi koyulaştı gibi geldi ama bir noktada açıklık var. Burnuma doğru olan noktada. Birde sarımsak sürüyorum ben badem yağını sarımsakla uygulayabilir miyim?

 2. burcu 31 Mayıs 2012 #

  Merhaba benim kaşlarım hatalı alındı. Kaşlarımı çabuk uzatarak şekillendirmek istiyorum ama sarımsak mı yoksa badem yağı mı daha çabuk uzatır bilmiyorum. Acaba bilen varsa yazabilir mi?

 3. Meltem 13 Temmuz 2012 #

  Arkadaşlar üzülmeyin, sarımsak ve zeytinyağını istediğiniz yere sürün ve sonra elinizle masaj yapın. İlk gün belki bir şey olmaz ama ikinci gün belli oluyor. Sarımsak yakarsa korkmayın çünkü yakması kaşlarınızın uzaması demektir. Bunları yapın, bende yapıyorum.

 4. Özlem 10 Mart 2013 #

  Badem yağı hiç bir işe yaramıyor. Ama sarımsağı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın