Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

Her kadın uzun ve gür kirpiklerin hayalini kurar. Ancak kullanılan kötü makyaj ürünleri, sağlıksız beslenme alışkanlıkları genetik nedenler ve bazı ilaçlar ya da hastalıklar sonucunda kirpikler çoğu zaman istenilen uzunlukta ve kalınlıkta olmaz. Tabii kirpiklerin sağlıklı uzaması ve daha sık olması için çözümler yok değil. Kirpiklerin uzamasına yardımcı solüsyonlardan vitaminlere, kaliteli maskaralardan badem yağına kadar kullanabileceğiniz ürünler ve yöntemler var.

Öncelikle saçlarımızın doğal ve sağlıklı olması için gereken vitaminler kirpiklerimiz içinde gerekli. Yeterli miktarda B vitamini, A ve E vitaminleri günlük beslenmeye eklenmeli.

Bu vitaminler saçlarınızın daha canlı görünmesini ve kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Havuç, muz gibi B ve E vitamini yönünden zengin taze meyve ve sebzeler hem kirpikleriniz hem de cildiniz için oldukça faydalı.

Şifalı bitki uzmanlarının kirpikler için en çok tavsiye ettiği bitkisel ürün badem yağı. Makyajdan ya da duştan sonra kirpiklerinize badem yağı sürebilir ve onları nemlendirerek kırılmalarını, koparak dökülmelerini azaltabilirsiniz.

Son yıllarda kirpikleri gürleştirmek ve sağlıklı uzamalarını sağlamak için en çok kullanılan ürün Latisse. Solüsyon şeklinde olan ve her gün kullanılabilen Latisse kirpiklerin daha hızlı uzamasını ve dolayısıyla daha gür görünmesini sağlıyor. Markanın sitesinde ürünün kullanımı, yan etkileri ve özellikleri hakkında daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğraf 12 hafta boyunca Latisse kullanan birinin kirpiklerindeki farklılığı gösteriyor. Fotoğraf Latisse’nin sitesinden alındı. Bazı vakalarda yan etkisinin (yapılan çalışmalar kullanan kişilerin %3 kadarının yan etkilere maruz kaldığını gösteriyor) görüldüğü unutulmamalı.

Cildinize uygun, kaliteli makyaj ürünleri kullanmak uzun dönemde kirpiklerin yıpranarak seyrekleşmesinin önüne geçecektir. Aldığınız ürünlerin hipoalerjenik olmasına dikkat edin. Kirpik uzatma ve gürleştirme uygun ürün kullanımı ve iyi bir bakım sonucu olacaktır bunu unutmayın.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın