Kirpikleri Hızlı Uzatma ve Kalınlaştırma Yolları

Kirpikleri Hızlı Uzatma ve Kalınlaştırma Yolları

Daha uzun ve daha kalın kirpiklerin hayalini mi kuruyorsunuz? Peki, daha uzağa bakmanıza gerek kalmadı. Aşağıdaki talimatlar sizlere tam olarak nasıl daha uzun ve kalın kirpiklere sahip olabileceğinizi açıklayacak.

Hızlı Kirpik Uzatma ve Kalınlaştırma Yöntemleri

Başlangıç olarak

Başlayabilmek için kirpik bölgenizdeki bütün makyajınızı (özellikle rimeli) çıkardığınızdan emin olmalısınız. Bu çok önemlidir çünkü makyaj kirpik köklerini çevreleyerek bu bölgelerin kurumasına ve daha kırılgan bir hale gelmesine neden olur.

Doğal Kirpik Güçlendiriciler Deneyin

Birçok firma doğal kirpik güçlendiricileri piyasaya sürmekteler. Bu firmaların ürünlerinizin bazıları online güzellik ürünleri satış siteleri sayesinde internet üzerinde satın alınabilmekteler. Bu tür ürünler hakkında değerlendirmeleri ve kullanıcı görüşlerini bu gibi sitelerdeki kullanıcı yorumlarından okuyabilirsiniz. Reçeteli ürünlerin istenmeyen yan etkilerini yaşamak istemeyen birçok insan bu tür doğal yolları tercih ediyorlar.

Reçeteli Ürünler

Eğer daha uzun ve kalın kirpiklere reçete ile sahip olmak istiyorsanız, doktorunuza gidip ‘Latisse’ yöntemi hakkında bilgi edinin. Latisse kirpiklerin kalınlığını ve boyunu artıran nispeten yeni bir reçeteli tedavidir. Latisse hakkında daha fazla yazıyı latisse.com adlı internet sitesinde bulabilirsiniz.
Vitamin Kullanın

Yapılan çalışmalar göstermektedir ki; A, B ve E vitaminleri ağırlıklı diyetler uygulayan kişiler daha sağlıklı bir şekilde daha uzun ve kalın kirpiklere sahip olmaktadırlar. Bu vitaminleri ek olarak alabileceğiniz gibi havuç ve muz gibi meyve ve sebzelerden de karşılayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi Nemlendirin

Geceleri kirpiklerinize hintyağı veya vazelin uygulamak kirpiklerinizi nemlendirerek onları kopmaya ve kırılmaya karşı korurken, daha kalın ve uzun kirpiklere sahip olmanızı kolaylaştırırlar. Ancak bu işlemin işe yaramasını istiyor iseniz makyajınızı çok iyi temizlemeniz gerekmektedir. Çünkü makyaj kirpik köklerini sararak onların kurumasına ve daha kırılgan bir hale gelmelerine neden olur.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın