Kolajen İçeren Kremler

Kolajen İçeren Kremler

Cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini ve daha geç kırışmasını sağlayan ve vücutta doğal olarak üretilen bir protein türü olan kolajen doğru beslenme ve gerekşi vitaminlerin alınması ile attırılabilmektedir. Doğal yollar dışında kolajen üretimini değilde cilt yüzeyine direk olarak uygulanmasını sağlayan kolajen içeren kremler son yıllarda popülerlik kazanmıştır. Hayvansal ürünler kullanılarak üretilen kolajen içeren kremler ile ilgili bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Kolajen İçeren Kremler

Eğer siz de kolajenin yenileyici özelliklerinden faydalanmak isterseniz, çeşitli bakımlar için (cilt, yüz, vücut, el ve ayak bakımı vb.) listelemiş olduğumuz ürünleri inceleyebilirsiniz.

1. Avon Care Kolajen ve Elastin İçeren El, Tırnak ve Kütikül Kremi: İçeriğinde bulunan kolajen ve elastin formülü sayesinde yaşlılık görünümünü gözle görülür şekilde hafifletmeye yardımcı olur. Ellerinizin daha genç görünüm kazanmasını sağlar. Kullanımın ardından yumuşak ve genç bir his bırakmaya yardım eder. Yağlı his vermez. Cilt tarafından hızla emilir. Bu sayede dilediğiniz sıklıkta ellerinize ve özellikle de tırnaklarınıza, kütiküllerinize uygulayabilirsiniz. Manikür işleminin ardından düzenli kullanımı manikürünüzün ömrünü uzatmanızı sağlayacaktır.

2. Avon Care Kolajen ve Elastin İçeren Vücut Losyonu: Yukarıda incelediğimiz ürün gibi bu vücut losyonu da içerisinde kolajen ve elastin içermektedir. Cilt tarafından hızla emilir. Dolayısıyla ihtiyaç duyduğunuz anda ve miktarda vücudunuza uygulayabilirsiniz. Losyonu uyguladığınız anda cildi daha sıkı ve tonlandırılmış görünümlü ve hisli bırakmaya yardım eder. Gün boyu nemlendirme sağlar. Kullanım sonrası yağlı his bırakmaz.

3. Avon Care Kolajen ve Elastin İçeren Yüz Kremi: İnce kırışıklıklarınızın ve çizgilerin görünümünü hafifletmeyi amaçlıyorsanız kolajenin ve elastinin etkisinden yararlanabilirsiniz. Yüzdeki çizgi ve kırışıklıklar için özel formule edilmiş bu bakım kremi 2 kat daha fazla kolajen ve elastin (serinin önceki ürünüyle karşılaştırıldığında)içermektedir, aynı zamanda krem cilt sıkılığını artırmaya yardım eder. Cildi yumuşak ve esnek hisli bırakır. Klinik olarak test edilmiştir. Hipoalerjeniktir.

4. Loreal Kolajen İçeren Yeniden Dolgunlaştırıcı Gece Kremi: L’Oréal Paris Laboratuvarlarının yeniliği olan Yeniden Dolgunlaştırıcı Kolajen daha pürüzsüz ve dolgun bir cilt için Kolajen bakımını sunar. Kırışıkların düzeltilmesinde aktiftir ve cilde yeniden dolgunluk kazandırır. Kolajen tüm niteliklerini korumak üzere özel bir yöntem ile ekstre edilmiş ve saflaştırılmıştır. Kolajen liflerinin cilt için destekleyici ve koruyucu bir görevi vardır. Fakat ne yazık ki, 30 yaşından itibaren kolajen lifleri yıpranır ve cildin desteklenmesi açısından yetersiz kalırlar. Bu durum yüz hatlarında daha da belirgin hale gelir. Bu sebeple de cilt dolgunluğunu kaybeder ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Loreal’in Yeniden Dolgunlaştırıcı Kolajen kremi, cildinizde sanki yeniden dolgunlaşmış gibi bir his uyandırır, düzgün bir cilt için gerekli olan bakımı sağlar. Düzenli kullanımınızda gözle görülebilir sonuçlar elde etmenizi sağlar. Gece uygulanımına uygundur. Gece boyunca hücrelere nüfuz ederek bakım yapar. Uyandığınız zaman cildinizin ne kadar nemlenmiş olduğunu fark edeceksiniz. Ciltteki bu nemlilik 24 saat boyunca devam eder. Loreal dolgunlaştırıcı kremi kullanmaya başlayın. Kadınların %64’ünde tespit edilen gözlemler sonucu 1 haftadan itibaren cildin daha fazla dolgunlaştığı kanıtlanmıştır. 4 haftalık kullanım sonrasında da yüzdeki kırışıklıkların hafiflediği gözlemlenmiştir.

5. Dr Kasela Multiaktıf Kolajen Kremi: Kırışıklık problemi yaşayan ciltler için formule edilmiş Dr Kasela kolajen kremi, cildinizi onarıcı ve yenileyici özelliğe sahiptir. İçerisindeki aktif bileşenlerden en yüksek etkiyi sağlamak amacıyla çifty fazlı bir yapıya sahiptir. Olgun ciltler yaş ilerledikçe elastikiyetini kaybetme eğilimi gösterir. Dr Kasela kolajen krem olgun ciltlerin ihtiyacını karşılayan doğal bileşenler içerir. Geliştirilmiş hücre canlandırıcı ve besleyici etkiye sahiptir. Bu sayede cildi zararlı çevresel etkilere karşı korur. Multiaktif Kolajen kremi cildin yenilenmesini sağlar, içerisindeki kolajen cildin nem oranını yükseltip stabilize eder. Cilt sıkılığını ve elastikiyetini güçlendirmeye destek verir.

6. Dr Kasela Multiaktıf Kolajen Serumu: Dr Kasela Multiaktıf Kolajen Kremi serisinin devamı olan kolajen serumu yaşlanmaya karşı etkili çözüm ve gelişmiş teknoloji arayan kadınlar için ideal bir üründür. İçeriğinde bulunan aktif kolajen bileşenleri, ciltteki kırışıklıkların düzgünleşmesine ve çizgilerin belirginliğinin azalmasına yardımcı olur. İpek proteinlerinin doğal kolajen ve elastinle karışımı sayesinde, serumu düzenli uygulamanız cildinizi güçlendirir, sarkmasını engeller ve sıkılaştırır. Yüz hatlarını toparlayarak doğal bir lifting etkisi sağlar. Böylece yüz hatlarını düzeltir. D-Phantenol katkısı doğal olarak cildin tahriş olmasını ve kızarmasını önler, yüzü pürüssüzleştirir. Hyalüronik asit cildin çok etkili ve uzun süreli nemlendirilmesini sağlar.

7. Hyaluron Collagen Booster Anti-Age Day & Night Serum Concentrate: Hyaluron markasının kolajen serumu hem yaşlanma karşıtı bakım isteyen hem de cildinde dolgunluk isteyen kadınlar için formule edilmiş ideal kremlerden birisidir. Gündüz ve gece bakım kremi olarak kullanıma uygun olması serumu cazip kılıyor. Zamanla çöküntüye uğrayan ciltte bağ dokusu en fazla olan hücreler (fibroblast hücreler) doku hücreleri arasındaki boşluk doldurma işlevlerini zamanla yapamaz hale gelirler. Kolajen ise fibroblast hücrelerin canlanmasını sağlayarak tüm cilt tipleri için hücre onarımı görevini yapar. Doğal bir aminoasit olan kolajen, cildinizin hem gücünü hem güzelliğini artırır. Kullanmadan önce cildinizi temizleyin ve kurulayın. Serumdan 1-2 damla alıp yüzünüze ve boynunuza sabah ya da akşam dairesel hareketlerle hafif masaj yaparak uygulayın.

8. Valmont Regenerating Mask Treatment -Kolajen Maskesi: Valmont markası ürettiği kolajen bakım kremiyle eşsiz bir etki vaadediyor. Gözle görülür ve uzun süreli etki için Valmont kolajen maskesini deneyebilirsiniz. Valmont’u eşsiz yapan ve piyasadaki diğer kolajen içerikli kremlerden farklı kılan formulünde DNA ve kolajen, İsviçre’nin kalbinden gelen İsviçre Buzul Suyu ve en saf bitki özleri içermesidir. Somon balığı DNA’sı yüzde 98 oranında insan DNA’sına benzediği için krem yapıları açısından önemlidir. DNA’nın yapısında, hücresel yenilenme yeteneklerinin yanı sıra nemlendirme, antioksidan ve enerji sağlama özellikleri bulunmaktadır. Valmont ürünlerinin tümünde somon DNA’sı bulunuyor. Bu içerikler cilt yaşlanmasını hızlandıran 4 temel faktörün düzeltilmesi için 4 ritüel sağlıyor. Bu sayede bu 4 ritüel cilde nem, enerji, ışıltı ve kırışıklık karşıtı sıkılık kazandırıyor. Bu maskeyi diğer maskelerden farklı kılan bir diğer özelliği de maskenin profesyonel bir destek ile uygulanabilir olması. Çünkü maskenin yüze uygulanışı esnasında kesinlikle hava kabarcıklarının kalmaması gerekiyor. Bu yüzden tavsiye edilen uygulama bir uzmandan yardım alınarak yapılması. İlk önce kür olarak beş hafta boyunca haftada bir, ardından düzenli kullanıma geçilerek ayda bir ya da iki kere uygulanması öneriliyor. Maskeyi uygulamadan önce cildinizi temizleyin. Maskeyi yüzünüze hava kabarcıkları kalmayacak şekilde sürün ve 30-40 dakika bekletildikten sonra beraberinde verilen özel serumu uygulayın. Maskenin cildinizi ne kadar yoğun nemlendirdiğini fark edeceksiniz. Cildi kolajen ve elastin üretimine teşvik ettiği için cildin hücresel yenilenmesi hızlanıyor. Cildin ortalama 28 günde bir ürettiği hücreler bu sayede daha sağlıklı şekilde yenileniyor.

9. DDF Wrinkle Resist Plus Pore Minimizer: DDF markası yaşlanmanın önüne geçen krem ve serum ikilisiyle yaşlanmaya karşı savaş açıyor ve cildinize gençlik kazandırıyor. Düzenli kullanımda ilk 5 günün sonunda cildin yenilenme hızını 2’ye katlıyor. Formulünde bulunan Vitamin + Peptid Komplexi ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek cildin yenilenmesini ve canlanmasını destekliyor. Aynı zamanda Vitamin E’nin antioksidan özelliğinden faydalanarak cildiniz için çevresel faktörlere karşı bir kalkan görevi görüyor. Normalden yağlıya dönük, yağlı ve karma cilt tiplerinde sabah cilt temizliği yapıldıktan sonra uygulandığında içeriğindeki Silikon Elastomer sayesinde genişlemiş gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor ve cildi nemlendiriyor. Bu sayede cildinizde görmek istediğiniz pürüzsüz bir görüntü sağlıyor. Yapısı 2 fazlı olan bu ürün, kullanım için pompaya basıldığında iç ve dış fazlar birbirine karışıyor ve renkli pigmentlerin ışıltısı ortaya çıkıyor. Siz de kullandıktan sonra ışıltılı bir cilde kavuşmak istiyorsanız DDF serum ve krem ikilisinden den faydalanabilirsiniz.

Büyük kozmetik markalarının cilt bakımında yeni piyasası olan kolajen içeren kremler cildin elastikiyetini arttırıcı, cildi sıkılaştırıcı, kışıklıkların engellenmesi ve görünümlerinin azaltılması sloganlarıyla satılmakta. Peki bu kolajen içeren kremler gerçekten bu işlere yarıyor mu? Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (Food and Drug Administration – FDA) ki bu kurum tüm dünyadaki ilaç üreticileri ve hazır gıda üreticileri tarafından baz alınmaktadır, bu tarz kolajen içeren kremlerin cilt bakımı üzerindeki etkilerini olumlu yönde yükseltmiş değil.

Yani kolajen içeren kremlerin cildinizi gençleştirici ve kırışıklıkları önleyici etkileri garantili değil. Yanlış anlaşılmaları engellemek için tekrarlayayım vücutta doğal yollarla kolajen üretiminin yüksek düzeyde olması cildinizin sağlıklı olmasını ve geç kırışmasını sağlayacaktır ancak cilt üzerine uygulanan kolajen içeren kremlerin bu işi gerçekten yapıp yapmadığı belli değil.

Ayrıca kozmetik kremlerin cildin alt tabakalarına inmesi için gerekli ağırlık 1 birimken kolajen içeren kremlerin ağırlığı yaklaşık 1000 birim. Yani kolajenin cildinizin altına geçmesi bu kremler ile mümkün değil.

Kısacası cildinizde kullanmayı düşündüğünüz kolajen içeren kremlerin cilt üzerindeki etkileri henüz belirsiz. Cildinizi daha sağlıklı hale getirmek ve doğal ışıltısına kavuşturup kırışıklıkların daha geç oluşmasını sağlamak istiyorsanız hala en iyi seçeneklerinizden biri doğal yollarla kolajen üretimini arttırmanızdır.

Doğal yollarla kolajen üretimini arttırması için günlük C vitamini ihtiyacınız olan 500 mg’ı her gün almalı, yeşil yapraklı sebzeleri tüketmeli ve kızılcık, çilek, yaban mersini gibi antioksidan meyveleri tüketmelisiniz. Ayrıca protein alımınız dengeli olmalı ve düzenli olarak et ve balık ile süt ve süt ürünleri tüketmelisiniz.

İnek ve kuşlardan elde edilen kolajen kullanılarak üretilen kolajen içeren kremler şu anda pahalı birer nemlendirici konumundalar ve iddia ettikleri gibi kırışıklıklar üzerindeki etkileri Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA tarafından onaylanmamış durumda.

Size tavsiyemiz kolajen içeren kremlere bir sürü para harcamak yerine doğal yollardan kolajen artırımını sağlamak için beslenmenizi düzenlemeniz, sigarayı bırakmanız, kahve ve çay tüketimini azaltmanız ve şekerli, gazlı içecekleri hayatınızdan çıkarmanız.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın