Lazerle Çatlak Tedavisi

Lazerle Çatlak Tedavisi

Kozmetik estetik tedavileri arasında yeni bir uygulama olan lazerle çatlak tedavisi son yıllarda katlanarak artan oranlarda çatlak tedavisinde popülerleşmektedir. Kolay uygulanması ile özellikle kadınlar arasında yaygınlaşan lazerle çatlak tedavisi hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bel gölgesinde, bacaklarda, kollarda ve karın bölgesinde oluşan çatlaklar yaz ayları başta olmak üzere bu bölgeleri açıkta bırakan kıyafetlerin giyildiği durumlarda kötü görünümleri ile sıkıntı yaratmaktadır. Aşırı kilo alıp verme, hamilelik sonrası, cildin kuru olması gibi nedenlerle oluşan çatlaklar için piyasada pek çok kozmetik krem olmasına karşın son yıllarda kozmetik cerrahi sektöründe lazerin kullanım alanlarının genişlemesiyle beraber yaygınlaşmaya başlayan lazerle çatlak tedavisi hızlı ve etkili çözümler sunmaktadır.

Lazerle çatlak tedavisinin bu kadar hızla popüler olmasındaki ana sebep krem gibi yöntemlere göre çok daha kısa sürede etkisini göstermesi ve çatlakların görünümünü azaltmasıdır. Lazerle çatlak tedavisi genellikle 2-3 saatlik bir kaç seans sonunda tamamlanabilmektedir. Burada seans sayısının artmasına neden olabilecek çatlakların çokluğu ve derinliliği gibi özel durumlarda bulunmaktadır.

Lazerle Çatlak Tedavisi

Son günlerde güzellik salonlarının en çok kullanılan hizmeti olan lazerli çatlak tedavisi genellikle hamilelik sonrası bel ve karın bölgesinde oluşan çatlakların tedavisi için tercih edilmektedir. Çatlaklar sadece doğum sırasında cildin gerilmesinden dolayı değil hızlı kilo alma verme sırasında da oluşabilmektedir. Nedeni her ne olursa olsun kadınlar ve erkekler göze hoş görünmeyen bu çatlakların tedavisi için çözüm aramaktadır. Çatlak tedavisinde lazer kullanımının hesaplı bir seçenek olması, diğer yöntemlere göre daha çabuk sonuç vermesi, özellikle komşu dokulara doğru yayılma gösteren çatlakları durdurma gibi bazı avantajları bulunmaktadır. Bir kaç seansta tamamlanabilen lazerle çatlak tedavisi çok az acı ve ağrıya neden olduğu için bu operasyon gözünüzü çok korkutmasın.

Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Vücudunuzda çatlakların oluştukları bölgelerde milimetrik ölçümlerle deri üzerinde bulunan deformasyonları aşındırarak yerine hücreleri yenilenmiş yeni derinin çıkmasını sağlayan Fraxel lazerli çatlak tedavisi özellikle beyaz çatlaklar için en etkili çözümlerden biridir. Cilt çatlaklarının ana oluşma nedeni cilt yüzeyinde bulunan bir protein türü olan elastin’nin kırılması ya da bölge bölge açılmasından dolayıdır. Aslında çatlaklara yakından bakarsanız derinin üst kısmı dışında çatlak içindeki derinde hiç bir sorun olmadığını göreceksiniz. Sadece yüzeydeki deriye esneklik kazandıran tabaka çatlamaktadır. Bu durum laboratuarlarda yapılan çalışmalarla da kanıtlanmıştır. Çatlaklara yapılan lazer uygulaması cildimizde bulunan kolajen oluşumunu artırarak aynı zamanda elastin oluşumunu da sağlamaktadır.

Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları

Kulaktan dolma bilgilerle lazerli çatlak tedavisi fiyatları hakkında ön yargılara kapılmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü her cilt bakımı hizmeti sağlayan kliniğin lazerle çatlak tedavisi fiyatı birbirinden farklı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta tedavinin bir dermatolog gözetiminde ve ehil kişiler tarafından yapılması olmalıdır.

Sadece çatlak tedavisinde lazer makinesini satın alıp bu makineyi kullanma alanında tecrübesi olamayan kişilere teslim eden sözde güzellik merkezlerinden uzak durmalısınız. Profesyonel kliniklerin fiyatları biraz daha pahalı olabilir ancak kötü bir tedavi sonrası cildinizde oluşabilecek diğer sorunların önüne uzmanlar sayesinde geçilebilir.

Daha öncede söylediğimiz gibi lazerle çatlak tedavisi fiyatları klinikten kliniğe farklılık gösterebilir ancak ortalama bir çatlak tedavisi fiyatı vermek gerekirse seans sayısına göre 300 ile 1500TL arasında bir maliyet çıkabilir. Net fiyatı öğrenebilmek için çatlaklarınızın bir dermatolog tarafından incelenmesi ve seans sayısına karar verilmesi gereklidir.

Lazerle çatlak tedavisi her ne kadar çok popüler olsa da bu konuda iyice düşünüp karar vermenizi, çatlaklarınızın gerçekten lazerli tedaviye ihtiyacı olup olmadığını düşünmenizi tavsiye ederiz. Çünkü eğer küçük çatlaklardan şikâyetiniz varsa bunların görünümünü azaltmak için çatlak giderici kremler de kullanabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın