LCD TV Nasıl Bilgisayar Ekranı ve TV Olarak Kullanılabilir?

LCD TV Nasıl Bilgisayar Ekranı ve TV Olarak Kullanılabilir?

Ekran sektöründe LCD teknolojisinin sükse yapmasıyla, TV endüstrisi VGA girişi olan LCD TV’ler üretmek için bir atılım yaptı. Yeni TV’ler büyük ihtimalle direkt olarak internete bağlanıp oradaki içerikleri indirebilecek ve kullanabilecek. LCD TV’nizi bilgisayarınıza bağlamadan önce, TV’nizin VGA girişinin olduğuna ve PC bağlantısına uygun bir şekilde tasarlandığına dikkat edin.

LCD TV’yi Bilgisayara Bağlamak İçin

1– İlk olarak bilgisayarınızın sahip olduğu görünü bağlantı seçeneğini saptayın. Seçeneklerinizden bazılar S-Video, HDMI ya da VGA’dan RCA’ya bağlantıdır. TV’nizi ve elinizdeki kabloyu kontrol ederek TV’niz için doğru kabloyu edindiğinizden emin olun.

2– TV’nizi kablonun uzanabileceği yüksekçe bir yere yerleştirin. Bunun için bir raf ya da sehpa kullanabilirsiniz. Genelde insanlar PC’yi TV’nin hemen altında yüksek bir yere koymayı tercih ederler.

3– Kablonun bir ucunu TV’ye diğer ucunu ise PC’nize takın. Eğer PC’niz S-Video kablosuna sahipse, tek yapmanız gereken PC’nizi ve TV’nizi tek bir kablo yardımıyla birbirine bağlamaktır. Eğer PC’niz S-Video çıkışına sahip değilse, VGA dan RCA ya ya da VGA dan S-Video ya kabloya ihtiyacınız olacaktır. Eğer TV’niz VGA girişine sahip ise, basitçe VGA kablonuzu TV’nize ve PC’nize bağlamanız işinizi görecektir.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın