Limonla Saç Rengi Açma

Limonla Saç Rengi Açma

Limonla saç rengi açma oldukça eski bir yöntem olmasına karşın günümüzde hala geçerliliğini korumakta. Çok koyu saçlarda etkili bir yöntem değil ancak kumral saçlarda özellikle güneş ışınlarının daha dik geldiği yaz aylarında saç rengini bir kaç ton açmak için kullanılabilir. Limonla saçların rengini açarken saçların daha fazla kuruyup yıpranacağını unutmayın. Bu nedenle çok uzun süreler boyunca saçınızda limon suyuyla güneşte durmaktan kaçınmanızda fayda var. Yıpranmanın etkisini azaltmak için limon sürdüğünüz saçlarınıza daha sonra zeytinyağı maskesi yaparak nemlendirebilirsiniz.

Limon kullanarak saç renginizi açmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. İki adet limonun suyunu sıkın ve bunu 1 litre suya karıştırın. Duştan çıkmadan önce bu limon suyu ve su karışımıyla saçlarınızı durulayın. Limon suyu sürdüğünüz saçların renginin açılması için gereken diğer şeyse güneş. En az 1-2 saat güneşte kalarak limon suyunun etkisini göstermesini sağlayabilirsiniz. Limonu saçlarınıza direk olarak da sürebilirsiniz. Ancak direk olarak kullanırsanız saçların fazla yıpranmaması için güneşte daha az süre geçirin.

Limon suyuyla saçlarınızın tamamen sarı olmasını beklemeyin. Normal renginden bir kaç ton açılmasını sağlayarak gölgeler elde edebilirsiniz. Başta da söylediğimiz gibi hem limon hem de güneş saçlarınızı yıpratacağından uygulamadan sonra doğal bakım maskeleri ile saçlarınızı nemlendirmelisiniz.

Saç rengini açmanın yolları yazısında limon-su karışımı, bal-zeytinyağı karışımı ve papatya suyu kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Limonla Saç Rengi Açma İçin 16 Yorum Yapılmış

 1. anonymous 24 Temmuz 2012 #

  Arkadaşlar ben bu limon suyu yöntemini kesinlikle tavsiye etmiyorum limon suyu saçınıza melanini (güneşin karartıcı etkisini çeker ve saç diplerinizi koyulaştır)bununla da kalmaz saçınızı kurutur. Doğal açık kumral saçlara sahip bir yakınıma denedim kesinlikle tavsiye etmiyorum. Saç dipleri yani kökleri karardı sadece uçları açıldı ve o şu an asla o parlak canlı saçlarını geri kazanamadı eskiden saçları güneşte parlardı ve sarı gözükürdü şimdi ise güneşe çıkınca koyu kahverengi gibi gözüküyor özellikle saç dipleri ve çevresi çok koyu ve kötü gözüküyor.

  Size tavsiyem papatya suyu. Papatya suyu hem melanin çekmez hem de saç diplerini koyulaştırmadan ekstra parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Saçlarınızı örün adaçayı ve papatya suyunu birlikte kaynatın. O suyu örülmüş saçlara dökün ve bu suyla saçlarınızı tarayın. Güneşte uzunca bir süre bekleyin. Sık sık ve düzenli bir şekilde yapın ki işe yarasın.

 2. Dielee 12 Ağustos 2012 #

  Merhaba bende limonu denedim ama benimki farklı bir yöntem ilk önce 3 adet limonu kesip iyice suyunu çıkartıyoruz sonra 4 yemek kaşığı zeytinyağı koyuyoruz sonrada bakım kremi koyuyoruz (ben dove’nin kini yaptım)

  Bu bakım kremi fark etmez sonra spreyin içine boşaltın saçınıza sıkın sonrada güneşte 45 dakika geçirin saçlarınızı yıkayın ve bakım yağı sürün. Bu da saçları hem uzatır hem kırığı önler hem de yıpranmayı içinde papatya suyu falanda olduğundan güneşe çıkabilirsiniz. Ben denedim bunları ve saçlarım açıldı saçlarım açık kestaneydi ve güneş etkisiyle de biraz sarılarım vardı ve şimdi saçımın rengi koyu sarı :)

 3. İpek 14 Ağustos 2013 #

  Dielee senin denediğin limon formülünde daha fazla güneşte dursak bir şey olur mu acil cevap verirseniz sevinirim.

 4. ezgi 01 Eylül 2013 #

  İpek’cim ben söyle bir formül önereyim. Benim saçlarım açık kumral aralarda saman sarısı, sarılar ve saçın iç kısımlarında bakırlıklar var. Dün ilk defa doğal saç açma yöntemlerinden limonu denedim. Aslında diplerim gelmişti küllü kumrala yakın kendi saç rengim. Onları boyayla açmak istiyordum ama annem yaşım dolayısıyla boyaya pek sıcak bakmıyor. Bir bardağın içine bir parmak limon sıktım ve bardağın gerisini su ile doldurup karıştırdım bu arada su soğuk olmalı. Açmak istediğin yer her neresiyse uygula limonlu su karışımını. Bir yarım saat kadar güneşte dur. 1 saat kadarda kurutma makinesi ile ısı ver birazda kafanda dursun karışım sonra yıka. Saçta en azından 2 ton açılma olur. Bunu tüm tecrübelerime dayanarak söylüyorum ;) kesinlikle dene.

  • fffrrrdvs 13 Eylül 2013 #

   Peki bu saça zarar verir mi bunu uyguladıktan kremlemek de olur mu?

 5. Bir erkek 04 Eylül 2013 #

  Acaba bu formül erkeklerde de işe yarar mı?

 6. zümrüt 21 Mayıs 2014 #

  Kesinlikle uygulamayın bunu saçlarınız çok fazla yıpranacaktır.

 7. anonymous 29 Haziran 2014 #

  Arkadaşlar saçınızın rengini açmak istiyorsanız bence en çok açanı değil de en az yıpratanı deneyin.

 8. Eylul 17 Temmuz 2014 #

  Arkadaşlar limon falan denemeyin en iyi çözüm papatya suyu aktardan kuru papatya alin ve kaynatın sonra soğumasını bekleyin ve bir sprey şişesine koyun öyle sacınıza uygulayın. Sürüp bir yarım saat falan güneşte beklemeniz yeterli ama bu uygulama siyah saclarda ise yaramaz sadece parlaklık verir. Kumral saclarda bir kaç ton açılır. Ama tabi hemen bir kerede olmaz bunu üst üste bir kaç gün deneyin o zaman farkı anlarsınız. Benim saçım koyu kahveydi papatya suyunu 1hafta full kullandım ve saçlarım inanılmaz bir güzel sarı oldu ve saçım hiç yıpranmadı. Saçlarım artık sap sarı herkes denesin.

  • Acil cevap 24 Temmuz 2014 #

   Merhaba arkadaşlar ben oksijenli su kullanmayı düşünüyorum acaba çok acar mı?

   • RocknXx 28 Mart 2015 #

    Asla deneme bence çünkü oksijenli su saçı yakıyor.Ablam denemişti,sonra çok pişman oldu. Saçlarının her yeri pul pul gözüküyordu, hafif hafif uzatıp yine kestirdive anca geçti.Oksijenli suyu kesinlikle tavsiye etmiyorum.

 9. yaren 04 Eylül 2014 #

  Hayır oksijenli su saçını yakar sakın deneme.

 10. nil 04 Eylül 2014 #

  Oksijenli suyu denemeni tavsiye etmiyorum. Saça en çok zarar veren şeylerden biri oksijenli su, asla yapma.

 11. lala 19 Mart 2015 #

  Arkadaşlar güneş yağını saçlarınıza sürün yazın güneşli ortamda veya tatile gidince sürün gerçekten işe cok yarıyor, tavsiye ederim. Benim saçımın rengini baya açtı, üstelik saçıma bir zarar vermiyor.

  • Ünzile 21 Mart 2015 #

   Bu güneş yağı koruma faktörü olan yağlardan mı yoksa sadece bronzlaşmaya yardım eden faktorsuz yağlardan mı?

 12. eylül 22 Mart 2015 #

  ben çeyrek limon suyunu çeyrek suda karıştırdım sonucu bekliyorum. Saçım koyu kumral ve kumral arası bir tona acaba açılır mı?

Bir Cevap Yazın