Saç Düzleştirici Şampuan

Saç Düzleştirici Şampuan

Bazı saç modellerini en iyi şekilde uygulamak için saçları düzleştirmek gerekebilir. Saç düzleştirici cihazlar dışında saç düzleştirici şampuanlar ile bunu gerçekleştirmek mümkün. Bu yazıda saç düzleştirici şampuan hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Düz saçlara sahip olmak için kuaförde yaptıracağınız fön ve saç düzleştirici cihaz uygulamaları pahalı olmakla birlikte ısıyla çalıştıkları için saçları yıpratmaktadır. Ayrıca saç düzleştiriciler ile düzleşen saçlar günlerce dayanmamakta ve bir kaç saat içinde yine kıvrılmaya, dalgalanmaya başlamaktadır.

Saç düzleştirici şampuan kullanarak daha kalıcı düz saçlara sahip olabilirsiniz. Kullandığınız şampuan ve saç kremini düzleştirici özelliği bulunanlarla değiştirirseniz kuaföre gitmeye ve saç maşalarının zararlı etkilerine maruz kalmadan düz saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Düzleştirici Şampuan ve Kremlerin İçeriği

Saç düzleştirici şampuan ve saç kremleri günlük olarak kullandığınız şampuan ve kremlerle aynı şekilde kullanılır. Fiyatları da aşağı yukarı aynıdır. Saç düzleştirici şampuanlarda genellikle saçın düzleşmesi için sodyum laureth sülfat, sodyum lauryl sülfat, sodyum hidroksit, polyquaternium 10, hint yağı, propilen, amonyum lauryl sülfat, gliserin gibi bileşenler kullanılmaktadır. Saç deriniz hassassa daha doğal içerikler ve vitaminlerle üretilen saç düzleştirici şampuanlardan kullanabilirsiniz.

Saç Düzleştirici Şampuan ve Krem Çeşitleri

Bu tür şampuanların içinde bulunan silikon ve diğer bileşenler saçlara ağırlık yaparak aşağı doğru çekmektedir. Saçı yumuşatma ve doğal parlaklık verme özelliği de bulunan bu şampuanlar kıvırcık ve dalgalı saçları düzleştirmede etkili bir çözüm olarak kullanılmaktadır.

Saç düzleştiriciler erkek ve kadın saç tipleri, kuru ve yağlı saçlar, hassas saç derisi gibi farklı saç tipleri ve özellikler için alternatifler sunmaktadır. Saç düzleştirici şampuan ve saç kremi almadan önce etiketini dikkatlice okuyarak sizin için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Saç düzleştirici şampuan ve kremler saçların düzleşmesinde etkili olmakta ancak çok kıvırcık ve dalgalı saçları dümdüz yapmamaktadır. Ancak saçların iyice kabarması engellemekte ve şekil verebilmeyi daha kolay hale getirmektedir. Alternatifi olan fön ve saç maşasına göre saçları daha az yıpratan saç düzleştirici şampuanlar gün boyu etkisini kaybetmez.

,

Saç Düzleştirici Şampuan İçin 2 Yorum Yapılmış

  1. aytac 18 Mart 2015 #

    çok güzel bayıldım teşekkür ederim.

  2. rabia 26 Eylül 2015 #

    hangi şampuanlar bunlar?

Bir Cevap Yazın