Saç Düzleştirici Şampuan

Saç Düzleştirici Şampuan

Bazı saç modellerini en iyi şekilde uygulamak için saçları düzleştirmek gerekebilir. Saç düzleştirici cihazlar dışında saç düzleştirici şampuanlar ile bunu gerçekleştirmek mümkün. Bu yazıda saç düzleştirici şampuan hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Günümüzde bakımlı ve sağlıklı bir görüntüye sahip olabilmenin en önemli adımı güzel görünen saçlara sahip olmaktır. Saçları şekillendirmek ve canlı görünmesini sağlamak için pek çok yöntem vardır. Saç şekillendiriciler, fön, saç maşası, saç serumları, bakım yağları gibi pek çok ürün kullanılarak saça istenilen şekil verilebilir. Ancak bazı saçlar vardır ki şekillendirilmesi çok zordur. Kabarık, dalgalı ve yoğun saçlara istenilen şeklin verilmesi için düzleştirilmesi gerekir. Saç düzleştirici cihazlar yerine saç düzleştirici etkiye sahip şampuan ve kremler kullanılarak da aynı etki yaratılabilir. Saç düzleştirici şampuan kullanılarak saçların yıpranması ve zarar görmesi engellenebilir ve kuaför masrafından da kaçınılabilir.

En iyi saç düzleştirici ürünler saçı kabartmayan, gün içinde yağlandırmayan ve doğal parlaklık kazandıranlardır. Fakat saç düzleştirme etkisine sahip şampuanlar kıvırcık, aşırı yoğun dalgalı ve kabarık saçlarda çok büyük etkiler yaratmaz. Saçların kabarıklığının giderilmesini, şekil vermenin daha kolay hale gelmesini ve daha düzgün bir biçime kavuşmasını sağlar. Saçların gün boyu düz kalması gibi bir etki söz konusu olmaz.

Saç düzleştirici şampuan ve kremler; erkek ve kadın saç tipleri, kuru ve yağlı saçlar, hassas saç derisi gibi farklı saç tipleri ve özellikleri için değişik alternatifler sunar. Kendinize uygun saç düzleştirici şampuan veya saç kremi almadan önce içeriğini ve özelliklerini okuyarak saç tipinize göre en uygun olanını seçebilirsiniz.

Düz saçlara sahip olmak için kuaförde yaptıracağınız fön ve saç düzleştirici cihaz uygulamaları pahalı olmakla birlikte ısıyla çalıştıkları için saçları yıpratmaktadır. Ayrıca saç düzleştiriciler ile düzleşen saçlar günlerce dayanmamakta ve bir kaç saat içinde yine kıvrılmaya, dalgalanmaya başlamaktadır.

Saç düzleştirici şampuan kullanarak daha kalıcı düz saçlara sahip olabilirsiniz. Kullandığınız şampuan ve saç kremini düzleştirici özelliği bulunanlarla değiştirirseniz kuaföre gitmeye ve saç maşalarının zararlı etkilerine maruz kalmadan düz saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Düzleştirici Şampuan ve Kremlerin İçeriği

Saç düzleştirici şampuan ve kremleri gündelik olarak kullandığınız şampuan ve kremlerle aynı şekilde kullanabilirsiniz. Piyasadaki fiyatlandırmaları da ortalama olarak aynı şekildedir. Saç düzleştirici şampuanların içeriğinde sodyum lauryl sülfat bulunur. Kısaltması SLS olan maddenin kullanılmasının sebebi de şampuanın köpürmesini ve temizlik hissi vermesini sağlamaktır. Birçok şampuan ve temizlik ürününün içeriğinde bu madde kullanılmaktadır. Saç düzleştirici şampuanlarda kullanılan diğer maddeler sodyum hidroksit, polyguaternium, propilen, amonyum lauryl sülfat ve gliserindir. Bu maddeler de şampuan ve kremlerde genellikle kullanılan maddelerdir. Bunlardan farklı olarak saç düzleştirici şampuan ve kremlerde bulunan maddeler hint yağı ve gliserindir.

Hint yağı, içerdiği bitki özleri sayesinde saçları güçlendirir. Saç tellerini kalınlaştırır ve daha hızlı uzamasını sağlar. Saç kırılmalarını önler, saç derisini nemlendirir, saça hacim kazandırır, saçların doğal bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ayrıca saç uçlarındaki kırılmayı ve kıvrılmayı engeller. Bu nedenle saç düzleştirici şampuan ve kremlerin içeriğinde hint yağı kullanılır. Bunların dışında kullanılan bir diğer madde ise gliserindir.

Gliserin; şampuan, saç bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri gibi birçok kişisel bakım ürününde bulunur. Saç düzleştirici şampuan ve kremlerde kullanılmasının temel sebebi ise saçı nemlendirmesi ve doğal bir parlaklık kazandırmasıdır.

Saç düzleştirici şampuan, krem, bakım yağı ve serum gibi ürünleri kozmetik marketler ve kuaförlerden temin edebilirsiniz. Bu ürünlerin dışında aktarlarda ve bitkisel ürün satan mağazalarda hassas saç derisine sahip bireyler için daha doğal ve bitkisel içerikli ürünler bulabilirsiniz. Ayrıca çeşitli bitkiler kullanarak evde de doğal bakım maskeleri hazırlayarak aynı etkiye sahip olabilirsiniz.

Birçok kozmetik ve saç bakım markasının saç düzleştirici özel serileri vardır. Elidor markası saç düzleştirme etkisi yaratan bir seri çıkartmıştır. Şampuan ve saç kremi bir arada kullanılırsa mükemmel düzlüğe ulaşılacağını vaat etmektedir. Pantene markası da yağ terapisiyle bakım yapan saç kreminin tek kullanımda düzlük etkisi yarattığını belirtmektedir. L’Oreal Paris’in de düzleştirici etkili saç bakım spreyi bulunmaktadır.

Saç Düzleştirici Şampuan ve Krem Çeşitleri

Bu tür şampuanların içinde bulunan silikon ve diğer bileşenler saçlara ağırlık yaparak aşağı doğru çekmektedir. Saçı yumuşatma ve doğal parlaklık verme özelliği de bulunan bu şampuanlar kıvırcık ve dalgalı saçları düzleştirmede etkili bir çözüm olarak kullanılmaktadır.

Saç düzleştiriciler erkek ve kadın saç tipleri, kuru ve yağlı saçlar, hassas saç derisi gibi farklı saç tipleri ve özellikler için alternatifler sunmaktadır. Saç düzleştirici şampuan ve saç kremi almadan önce etiketini dikkatlice okuyarak sizin için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Saç düzleştirici şampuan ve kremler saçların düzleşmesinde etkili olmakta ancak çok kıvırcık ve dalgalı saçları dümdüz yapmamaktadır. Ancak saçların iyice kabarması engellemekte ve şekil verebilmeyi daha kolay hale getirmektedir. Alternatifi olan fön ve saç maşasına göre saçları daha az yıpratan saç düzleştirici şampuanlar gün boyu etkisini kaybetmez.

,

Saç Düzleştirici Şampuan İçin 2 Yorum Yapılmış

  1. aytac 18 Mart 2015 #

    çok güzel bayıldım teşekkür ederim.

  2. rabia 26 Eylül 2015 #

    hangi şampuanlar bunlar?

Bir Cevap Yazın