Saç Kırıklarına Bitkisel Çözüm

Saç Kırıklarına Bitkisel Çözüm

Öyle veya böyle, saçlarımıza ne kadar özen gösterirsek gösterelim hava kirliliği gibi çevresel faktörler, düzensiz beslenme, kötü saç bakım ürünleri ve ısıyla çalışan saç şekillendirme cihazları bir şekilde saç uçlarının kırılmasına neden oluyor. Saçlarınıza dikkat ediyorsanız daha az, bakımsız saçlarda ise daha çok yaşanan bir sorun.

Eğer saç uçlarınız olması gerekenden fazla kırılıyorsa öncelikle maşa, fön makinesi ve saç kurutma makinesi gibi saçı çok yıpratan cihazları kullanmayı bırakın. Bu tip cihazlar saçı kurutur ve kırıkları arttırır. Kullanmaktan başka çareniz yoksa mutlaka nemlendirici maske yapın ya da nemlendiricili şampuan ve saç bakım ürünü tercih edin.

Saç kırıkları düzenli olarak alınarak saçın yıpranmış görüntüsü düzeltilebilir. Ancak bu kesimler, özellikle saç uzatmaya çalışıyorsanız sizi en az 1-2 hafta öncesi saç uzunluğuna geri götürecektir. Bundan kurtulmak için evde hazırlayacağınız bitkisel maskelerle kırıkları azaltabilir, saçlarınızı daha hızlı uzatabilirsiniz.

Saç kırıklarına bitkisel çözüm olarak aşağıdaki maskeleri uygulayabilirsiniz;

1. 2 yemek kaşığı zeytinyağına yarım yemek kaşığı bal ve 1 yumurta sarısı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra masaj yaparak saç diplerine ve tutamlara ayırarak saçlarınıza sürün. Duş bonesi takın ve maskeyi 30 dakika beklettikten sonra şampuanla temizleyin.

2. Saç ve saç derisine avokado ya da zeytinyağı ile masaj yapın. Bu yağları hafif ılık olarak uygulamak etkisini arttıracaktır. Yağı sürdükten sonra başınıza bir havlu sarın ve maskeyi 6-8 saat kadar bekletin. Maskeyi şampuanla yıkadıktan sonra suda seyrelttiğiniz sirkeyle durulayabilirsiniz.

Saç Kırıklarına Bitkisel Çözüm İçin 3 Yorum Yapılmış

 1. selen 26 Aralık 2013 #

  Duş bonesi yerine havlu olur mu ?

  • Ceren 09 Ağustos 2015 #

   olur canım

 2. Şule Nesil 09 Ocak 2016 #

  Merhabalar. Benim de saç uçlarım ve hatta saç boylarım çok kuru ve kırılıyordu. Tavsiyelerinizi de uyguladım ve oldukça faydasını gördüm. Çok teşekkür ederim. Fakat yıkanınca saçtan etkisini kaybetti.

  Ben de keratin bakım araştırdım. Google da katkısız keratin gördüm. Aldım kullandım. O kadar beklemiyordum. Saçlarım resmen dirildi. Değil kırıkların azalması, kuruluk gitti, saçlarım canlandı parladı ve kolay taranıyor. Keşke daha önce bu katkısız keratin ile tanışsaydım.Saçımda etkisi 2-3 aydır duruyor. Zaten diğer bakımları sürekli yapmaktan bıkmıştım. Bu Katkısız Keratin tam bana göre oldu.

Bir Cevap Yazın