Saç Maşası Çeşitleri

Saç Maşası Çeşitleri

Kıvırcık saçları düzleştirmek ve düz saçları dalgalandırmak için kullanılan saç maşası çeşitleri ile bazı saç maşası çeşitleri fiyatları hakkında bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Yapmayı istediğiniz saç modeli için düz saçlara ihtiyacınız varsa bunu saç maşası ile başarabilirsiniz. Genellikle saçları düzleştirmek için kullanılan saç maşaları seramik ve metal yüzeyli olarak iki ana kategoride üretilmektedir. Son yıllarda popülerlik kazanan seramik saç maşası modelleri saçın metalle direk temasını önleyerek saçların gördüğü zararı en aza indirmektedir. Kuaförlerde çoğunlukla seramik kaplı saç maşası modellerini tercih etmektedir.

Kolaylıkla kullanabileceğiniz saç maşası çeşitleri saçları düzleştirebilmek için 100-180 derece arası sıcaklıklarda çalıştığı için kullanırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Maşa sıcakken dikkatiniz dağılırsa kafa derinizde veya ellerinizde yanıklara bağlı yaralanmalar olabilir. Birde maşa tam soğumadan elektrik kablosunu maşaya sarmayın, cihaz iyice soğumadan rafa kaldırmayın ve kullanmıyorken prize takılı bırakmayın.

Seçtiğiniz saç maşası çeşidi ve markası ne olursa olsun saçınızda istediğiniz etkiyi yaratabilmek için bazı adımları takip etmelisiniz. Önce saçlarınızı şampuanlayın ve saçınızın iyice yumuşaması ve kolay şekil alabilmesi için saç kremi kullandıktan sonra durulayın. Duştan çıktıktan sonra saçınızdaki suyun fazlasını havluyla mümkün olduğunca alın ve saç kurutma makinesi ile saçlarınızı iyice kurutun. Bundan sonra saçlarınızı tutamlara ayırarak her tutamı saç maşasıyla düzleştirmeye başlayabilirsiniz. Uzun süreli düz saçlara sahip olmak ve saçlarınıza daha az zarar vermek için saç maşasını düşük ısıda çalıştırmanız tavsiye edilir.

Bazı Saç Maşası Çeşitleri ve Fiyatları

Braun Ec-1 Saç Maşası: Yaklaşık 100 TL.
Braun Ec-1 Saç Maşası 125-185 derece ayarlanabilir sıcaklıkta çalışıyor.

Rowenta Elite Cf 3012 Saç Maşası: Yaklaşık 50 TL.
Isı kontrolü bulunmayan Rowenta Saç Maşası piyasada bulabileceğiniz en ucuz saç maşalarından biri.

Arzum Buka 558 Saç Maşası: Yaklaşık 80 TL.
60 saniye gibi kısa bir sürede ısınan Arzum Saç Maşası 150-230 derecede ıs kontrolü sunuyor.

Remigton Saç Maşası: Yaklaşık 75 TL.
Remigton Saç maşası 110-180 derece aralığında kullanılabiliyor.

Babyliss 2319E Saç Maşası: Yaklaşık 110 TL.
Babyliss Saç Maşası 100-180 derece arası ısı ayar imkanı sunuyor.

Yukarıda bulunan saç maşası çeşitleri dışında aynı markaların ve diğer markaların onlarca farklı model ve fiyat seçeneğinde saç maşalarını online mağazalarda bulmanız mümkün.

, ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın