Saç Rengini Açmak İçin Papatya Suyu

Saç Rengini Açmak İçin Papatya Suyu

Saçlarınıza hareket katmak veya bir kaç ton açık saçlar için papatya suyu kullanabilirsiniz. Saç rengini açmak için kullanılan oldukça eski bir yöntem olan papatya suyu, yine saç rengini açmak için kullanılan oksijenli suya göre daha avantajlıdır. Çünkü saçları kurutmaz, kırılmasına neden olmaz, üstelik saç derisini yumuşatarak kepek gibi saç derisine bağlı sorunlara iyi gelebilir. Ancak benim önerim papatya suyunu saçınızın tümüne sürmeden önce küçük bir tutamda denemeniz. Bazen, saçın doğal rengine bağlı olarak tam istediğiniz rengi elde edemeyebilirsiniz.

Papatya Suyuyla Saçları Açmak

Papatya suyu deyince aklınıza bir sürü papatya toplayıp bunları katı meyve sıkacağında sıkmak gelmesin. Saçınıza sürmek için papatya suyu hazırlamak istiyorsanız bir kaç sallama poşet papatya çayınızın olması yeterli. Bu poşet çayları normal çay hazırlar gibi sıcak suyu koyduktan sonra 10-15 dakika demlenmesini bekleyip “papatya suyu” elde edebilirsiniz.

Duştan çıkmadan önce saçlarınızı iyice soğuttuğunuz bu suyla durulayın ve çıktıktan sonra havluyla sadece fazla suyu alarak doğal kurumaya bırakın. Saçınızı güneşte kurutursanız saçlarınız kısa sürede ve daha çok açılır.

Daha pratik bir yöntem için papatya suyunu spreyli bir şişeye alıp dışarı çıkmadan önce saçınızın geneline sıkabilirsiniz.

Saçınızın bazı bölümlerini açmak ve genel olarak kendi rengini korumasını istiyorsanız duştan sonra, saçınız ıslakken rengini açmak istediğiniz bölgeleri tutamlara ayırın ve sadece bunlara papatya suyu sürün.

Saçlarınızın alacağı rengin ne olduğu test etmek isterseniz 3-4 gün kadar saçınızın küçük ve ilk bakışta görünmeyen bir bölgesinde deneme yapabilirsiniz.

, , ,

Saç Rengini Açmak İçin Papatya Suyu İçin 5 Yorum Yapılmış

 1. Dilara 22 Ağustos 2014 #

  Merhaba, ben 16 yaşındayım. Saçlarım açık kumral. Biraz daha açık olmasını istiyorum ama yaşımdan dolayı boyaya karşıyım. Birçok yöntem okudum ama en doğalı papatya suyu geldi. Ben kapalı olduğum için uyguladıktan sonra güneşe çıkma gibi bir ihtimalim yok. Acaba ne yapabilirim? Ve bazıları istenilen rengi vermediğini, kızıllıklar bıraktığını söyledi doğru mudur?

 2. hazal 25 Ağustos 2014 #

  Sac kurutma makinesiyle kurutursan aynı etkiyi görürsün önemli olan ışık değil ısı.

 3. irem 22 Ocak 2015 #

  Merhaba, papatya suyunu saçıma uygulayacağım ancak saçımın fazla açılmasından çekiniyorum, ne kadar sürmem gerekir acaba?

  • ilayda 07 Mart 2015 #

   Bir su bardağı yeterli olur İremcim

 4. ayşe 30 Mart 2015 #

  Kötü bir kokusu varmış doğru mu?

Bir Cevap Yazın