Saç Rengini Açmak İçin Papatya Suyu

Saç Rengini Açmak İçin Papatya Suyu

Saçlarınıza hareket katmak veya bir kaç ton açık saçlar için papatya suyu kullanabilirsiniz. Saç rengini açmak için kullanılan oldukça eski bir yöntem olan papatya suyu, yine saç rengini açmak için kullanılan oksijenli suya göre daha avantajlıdır. Çünkü saçları kurutmaz, kırılmasına neden olmaz, üstelik saç derisini yumuşatarak kepek gibi saç derisine bağlı sorunlara iyi gelebilir. Ancak benim önerim papatya suyunu saçınızın tümüne sürmeden önce küçük bir tutamda denemeniz. Bazen, saçın doğal rengine bağlı olarak tam istediğiniz rengi elde edemeyebilirsiniz.

Papatya Suyuyla Saçları Açmak

Papatya suyu deyince aklınıza bir sürü papatya toplayıp bunları katı meyve sıkacağında sıkmak gelmesin. Saçınıza sürmek için papatya suyu hazırlamak istiyorsanız bir kaç sallama poşet papatya çayınızın olması yeterli. Bu poşet çayları normal çay hazırlar gibi sıcak suyu koyduktan sonra 10-15 dakika demlenmesini bekleyip “papatya suyu” elde edebilirsiniz.

Duştan çıkmadan önce saçlarınızı iyice soğuttuğunuz bu suyla durulayın ve çıktıktan sonra havluyla sadece fazla suyu alarak doğal kurumaya bırakın. Saçınızı güneşte kurutursanız saçlarınız kısa sürede ve daha çok açılır.

Daha pratik bir yöntem için papatya suyunu spreyli bir şişeye alıp dışarı çıkmadan önce saçınızın geneline sıkabilirsiniz.

Saçınızın bazı bölümlerini açmak ve genel olarak kendi rengini korumasını istiyorsanız duştan sonra, saçınız ıslakken rengini açmak istediğiniz bölgeleri tutamlara ayırın ve sadece bunlara papatya suyu sürün.

Saçlarınızın alacağı rengin ne olduğu test etmek isterseniz 3-4 gün kadar saçınızın küçük ve ilk bakışta görünmeyen bir bölgesinde deneme yapabilirsiniz.

, , ,

Saç Rengini Açmak İçin Papatya Suyu İçin 14 Yorum Yapılmış

 1. Dilara 22 Ağustos 2014 #

  Merhaba, ben 16 yaşındayım. Saçlarım açık kumral. Biraz daha açık olmasını istiyorum ama yaşımdan dolayı boyaya karşıyım. Birçok yöntem okudum ama en doğalı papatya suyu geldi. Ben kapalı olduğum için uyguladıktan sonra güneşe çıkma gibi bir ihtimalim yok. Acaba ne yapabilirim? Ve bazıları istenilen rengi vermediğini, kızıllıklar bıraktığını söyledi doğru mudur?

  • Pınar 06 Nisan 2015 #

   Aslında diğer arkadaşlar haklı. Önemli olan oraya ısı gelmesini sağlayıp saçın papatya suyunu iyice çekmesi. Fakat güneşe çıkma ihtimali olanlar için daha avantajlı çünkü güneş papatya suyuna yardım ederek daha fazla açıyor. Sadece renkte değişiklik olur. Önemli bir farklılık olmaz.

 2. hazal 25 Ağustos 2014 #

  Sac kurutma makinesiyle kurutursan aynı etkiyi görürsün önemli olan ışık değil ısı.

  • Beyzanur 23 Nisan 2015 #

   Hayır tabii ki. Eğer güneşte 1 saat kadar falan o şekilde durursan, saçının daha çabuk açıldığını gözlemleyebilirsin.

 3. irem 22 Ocak 2015 #

  Merhaba, papatya suyunu saçıma uygulayacağım ancak saçımın fazla açılmasından çekiniyorum, ne kadar sürmem gerekir acaba?

  • ilayda 07 Mart 2015 #

   Bir su bardağı yeterli olur İremcim

 4. ayşe 30 Mart 2015 #

  Kötü bir kokusu varmış doğru mu?

 5. derya esmer 17 Nisan 2015 #

  Ben yaptım daha önce, çok güzel ve doğal bir sarılık veriyor.

 6. Aleyna 23 Nisan 2015 #

  Ben papatya ile açtım saç rengimi. Eski saç rengime nasıl dönebilirim bir fikri olan var mı ?

 7. elif 05 Mayıs 2015 #

  Ben saçlarımı hint kınası ile siyah yaptım şimdi papatyayla açabilir miyim?

 8. başak 11 Mayıs 2015 #

  Ben de uygulayacağım.İnşallah güzel olur, herhangi bir yan etkisi var mı acaba?

 9. ece 16 Mayıs 2015 #

  Saçıma 2-3 defa uygulasam istediğim rengi verir mi?

 10. elif 18 Mayıs 2015 #

  taze papatyayla yapsak olmaz mı ?

Bir Cevap Yazın