Saça Zarar Vermeyen Düzleştirici

Saça Zarar Vermeyen Düzleştirici

Saç düzleştirici cihazlar ısıyla çalıştığı için ve kozmetik saç düzleştiricilerin içinde ağır kimyasallar bulunduğu için uzun süre kullanımları tavsiye edilmez. Saça zarar vermeyen düzleştirici cihaz arıyorsanız saça temas eden yüzeyi seramik olanlar daha çabuk ısınıp soğuduğu için tavsiye edilmekte. Eğer kozmetik saç düzleştirici kullanacaksanız saçlarınızın daha fazla hasar görmemesi için düzleştirme işleminden sonra boya yaptırmak için en az 6 ay beklemelisiniz.

Saç düzleştiriciler günümüzde yaygın şekilde kullanılmakta. Bunun ana nedeni kuaföre gidecek kadar vakit bulunamaması ve saç düzleştiricilerin etkili sonuç vermesi. Ancak kurutma makinesi, fön ve düzleştirici gibi ısıyla çalışan cihazların sık kullanımının saçlarda kırıkların artmasına, saçların donuk ve sağlıksız görünmesine neden olduğu biliniyor. Eğer saç düzleştirici kullanmaktan vazgeçemiyorsanız yıpranmayı azaltmak için haftada en az bir kez nemlendirici saç bakım maskesi kullanmalısınız.

Piyasada pek çok markanın birbirinden farklı özelliklere sahip saç düzleştirici modellerini geniş bir fiyat aralığında bulmanız mümkün. Saçlarınıza en az zararı verecek düzleştiriciler iç yüzeyi metal yerine seramik olanlar. Seramik ısıyı eşit miktarda yayarak saçın her bölgesinin eşit derecede ısınmasını sağlar. Böylece saçın bir bölgesini düzleştirirken diğer bölgeye daha fazla ısı uygulamak zorunda kalmazsınız.

Genellikle kuaför salonlarında uygulanan kimyasal ürünlerle saç düzleştirme yöntemi bir kaç ay boyunca saçlarınızın düz olmasını sağlayabilir. Etkili bir yöntem olmasına karşın bu düzleştiriciler içinde bulunan ağır kimyasallar saçlar için çok zararlıdır. Bu yolu seçerseniz düzleştirme işleminden sonra 6 ay saçlarınızda boya gibi diğer ağır saç ürünlerini kullanmamalısınız. Ayrıca salona gittiğinizde ürüne alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için tüm saçınıza uygulanmadan önce küçük bir bölgede denemesini yapın.

Saç düzleştirici cihaz kullanırken iki uygulama arasında saçlarınızı nemlendirici bakım kremleri veya doğal maskeler kullanın. Bu saçlarınızın donuk görünmesini engeller ve kırılmaları azaltır.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın