Şeker Ölçüm Cihazı Fiyatları

Şeker Ölçüm Cihazı Fiyatları

Tip 1 ya da tip 2 diyabet hastaları mutlaka düzenli olarak kan şekeri oranlarını takip etmek zorundadır. Düzenli ve sürekli olarak yapılacak kan şekeri ölçümü için iyi bir şeker ölçüm cihazı sahibi olmalısınız. Bu yazımızda kan şekeri ölçüm cihazı satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile şeker ölçüm cihazı fiyatları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Güvenilir Glikoz Ölçer

Şeker ölçüm cihazı siparişi vermeden önce şunu bilmelisiniz ki en pahalı şeker ölçüm cihazı her zaman en iyisi anlamına gelmemektedir. Piyasada pek çok kan şekeri cihazı bulunmakla birlikte kendi bütçenize uygun güvenilir bir cihaz satın almanız yeterli olacaktır.

Cihaz Hafızası

Günümüzde üretilen şeker ölçüm cihazları genellikle bir kaç yüz okumayı hafızalarına kayıt edebilmektedir. Ancak siz yinede geçmiş ölçümlerinizi garanti altına almak için bir defter tutabilirsiniz. Doktor ziyaretinizde önceki ölçümleriniz faydalı olacaktır. Şeker ölçüm oranlarınızı deftere kaydederken saat, tarih ve özel durumlar varsa not etmeyi unutmayın.

Neşter

Her şeker ölçüm cihazı kiti içerisinde sizden kan örneği almak için kullanılan küçük bir neşter ya da bisturi içermektedir. Bazı hastalar aynı neşterleri defalarca kullanmaktadır. Bu hijyen açısından uygun olmadığı gibi her seferinde taze bir neşter kullanmanız hem hijyen olarak daha uygun olacaktır hem de işlem sırasında daha az acıya yol açacaktır. Bir tavsiyede biriken neşterler için. Bunları her kullandığınızda günlük çöpe atmak yerine bir torbada biriktirin ve güvenli bir şekilde çöpe atın. Bezler, neşterler, test şeritleri ve kan bulaşmış malzemeler her tıbbi atıkta olduğu gibi özenle atılmalıdır.

Tip 2 diyabet hastaları kan şekerleri düzeylerinde yaşanan anormallikler nedeniyle pek çok sağlık sorununa karşı korumasız hale gelebilmektedir. Basit bir şeker ölçüm cihazı ile kandaki glikoz seviyenizi kolayca ölçebilir ve insülin kullanıp kullanmamaya karar verebilirsiniz. Eğer satın aldığınız şeker ölçüm cihazının doğru çalışmadığını düşünüyorsanız doktorunuza danışabilirsiniz.

Şeker Ölçüm Cihazı Fiyatları

Aşağıdaki listede internet mağazalarında ve eczanelerde bulabileceğiniz şeker ölçüm cihazları fiyatları hakkında bilgiler yer almaktadır. Bu cihazların ve test şeritlerinin hangisinin sizin durumunuz için uygun olduğunu doktorunuza ya da eczacınıza danışarak öğrenebilirsiniz. Unutmayın şeker ölçüm cihazı fiyatları bu yazının yazıldığı tarihten sonra ve satın aldığınız mağazaya göre farklılıklar gösterebilir.

  • Roche Accu Check Active Kan Şeker Ölçüm Cihazı Fiyatı: 42 TL
  • eBsensor 50 Strip Şeker Ölçüm Seti Fiyatı: 22 TL
  • Acura Ac 1018 Kan Şeker Ölçüm Cihazı Fiyatı: 28 TL
  • Bayer Contour Kan Ts Şeker Ölçüm Cihazı Fiyatı: 30 TL
  • Roche Accutrend Gct Kan Şekeri Ölçüm Cihazı Fiyatı: 270 TL
  • Plusmed Accuro Şeker Ölçüm Cihazı ve Strip Fiyatı: 48 TL
  • Plusmed Şeker Ölçüm Cihazı Fiyatı: 26 TL

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın