Seyrelen Saçlara Çözüm

Seyrelen Saçlara Çözüm

Saçların seyrelmesi genetik nedenlere, hastalığa, hava kirliliği gibi çevresel etkenlere, kullanılan bazı ilaçlara, düzensiz beslenmeye bağlı olabilir. Genetik nedenler dışında saçlarınızda seyrelme yaşıyorsanız altında yatan daha ciddi bir sağlık sorunu olup olmadığını öğrenmek için bir doktora gitmeniz gerekebilir.

Bunun dışında seyrelen saçlara çözüm olarak evde kendi hazırlayacağınız bazı bakım maskelerini kullanabilir ve bir kaç basit tedbir alabilirsiniz.

Saçların seyrelmesi genellikle saç köklerinin zayıflaması ile ilgilidir. Saç köklerine yapacağınız bakım ile seyrelme hızını yavaşlatmanız mümkün. Şampuan seçiminde içeriğinde protein bulunanları tercih edin.

Şampuanı saç derinize masaj yaparak uygulayın ve kan dolaşımının artmasını sağlayın. Protein içerikli şampuanlar düzenli kullanımda kökleri ve mevcut saçları güçlendirerek kırılmalara karşı koruyacaktır.

Saç ve saç köklerinin güçlü olması için beslenme önemli. Ayrıca sigara ve alkol tüketimi cilde olduğu gibi saçlara da zarar vermekte. Sigara kullanıyorsanız sadece saçlarınız için değil genel sağlığınız için bırakmalısınız.

Saç sağlığı için önemli olan B12 vitamini, folik asit ve C vitaminini destek şeklinde ya da gıdalardan alabilirsiniz.

Başta da söylediğimiz gibi saçların seyrelmesinin pek çok nedeni olabilmektedir. Bu nedenle aldığınız tedbirlere rağmen seyrelme devam ediyorsa mutlaka doktora görünün. Doktorunuz saç seyrelmesine karşı reçeteli kremler verebilir.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın