Sirke Ayak Mantarına İyi Gelir Mi

Sirke Ayak Mantarına İyi Gelir Mi?

Kozmetik ürünlerde, bakım kremlerinde ve daha pek çok üründe toksin kimyasallar kullanıldığı için artık insanlar daha doğal çözümler arıyor. En sık karşılaşılan cilt sorunlarından biri olan ayak mantarı tedavisi de bunlardan biri. Sirke ayak mantarına iyi gelir mi sorusuna cevabımız evet.

Sirke düzenli olarak kullanıldığında önce mantarın neden olduğu kaşıntıyı alır ve zamanla etkilediği bölgeyi azaltır.  Peki, ayak mantarı tedavisinde sirke nasıl kullanılır? Bunun cevabı ise oldukça basit. Önce ayaklarınızı, tercihen anti bakteriyel sıvı sabunla iyice yıkayın ve duruladıktan sonra havluyla kurulayın.

Daha sonra ayaklarınızın sığabileceği kadar büyüklükte bir leğene 1 litre su yarım litre elma sirkesi dökün. Eğer sirkenin faydasını tam olarak göstermesini istiyorsanız biraz daha pahalı olan ancak tüm yararlı bileşenleri içinde barındıran organik sirke almanızı tavsiye ederim.

Hazırladığınız sirkeli suya ayaklarınızı sokun ve en az 20 dakika suda bekletin.

Ayaklarınızı çıkardıktan sonra temiz bir havluyla kurulayın ve gerekiyorsa parmak aralarınıza nemlendirici sürü. Bunu 1 ay boyunca haftada 3 gün tekrarlarsanız ayak mantarının çok azaldığını ya da tamamen ortadan kalktığını göreceksiniz.

Ayak mantarı için bir kaç tavsiye daha; pamuklu çorap kullanın, ev içinde dahi olsa çıplak ayak dolaşmayın, ayaklarınızı her gün ılık suyla yıkayın, anti bakteriyel sabun kullanın.

,

Sirke Ayak Mantarına İyi Gelir Mi? İçin 4 Yorum Yapılmış

 1. ufuk 29 Haziran 2014 #

  1 litre suya 0.5 litre sirke çok gelir. 1 litre suya 1 küçük çay bardağı sirke yeterlidir.

  • Ahmet 01 Mayıs 2016 #

   Çok doğru yazmışsın bir litre suya yarım litre sirke çok fazla.

 2. emine 30 Mart 2015 #

  Peki su ılık mı soğuk mu olacak

 3. Yunus 02 Ağustos 2016 #

  Elma sirkesi yerine “Sirke Ruhu” kullanırsanız daha etkili oluyor.

Bir Cevap Yazın