Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm

Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm

Sivilce izleri özellikle yüzde olanları görünüm açısından sıkıntı verici olabilir. Bu yazımızda sivilce izlerine bitkisel çözüm reçeteleri bulabilirsiniz.

Ergenlik çağı başta olmak üzere cilt tipine, beslenme alışkanlıklarına, dış etkenlere ve cilt bakımının düzenli olarak yapılmamasına bağlı olarak ortaya çıkan sivilceler doğru tedavi edilmezse arkalarında kalıcı izler bırakabilir. Bu izler genellikle sosyal hayatımızda en önde olan yüzümüzde meydana geldiği için pek çok insan bu izlerden kurtulmanın yollarını aramaktadır.

Sivilce izleri lazerli tedavi, kimyasal peeling gibi kozmetik müdahaleler ile kısa sürede tedavi edilebilmektedir. Bu tedavilerin ana prensibi izlerin bulunduğu cildin en üst katmanının soyularak cildin kendini yenilemesi ve sivilce izlerinin ortadan kaldırılmasıdır. Ancak bu tedavi yöntemleri ucuz uygulamalar değildir. Bütçeniz kısıtlıysa ve sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız aşağıda bulunan sivilce izlerine bitkisel çözüm reçetelerinden yararlanabilirsiniz. Ancak yine de bu yöntemleri kullanmaya başlamadan önce herhangi bir alerjik reaksiyona karşı ya da cilt tipinize bu reçetelerin uygun olup olmadığını öğrenmek için bir dermatologa danışmalısınız.

Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Sivilce izlerine bitkisel çözüm yöntemleri sivilce izlerinin derinliğine, yayıldığı bölgeye, cilt tipine göre herkeste aynı derecede başarılı olmayabilir. Böyle bir durumdaysanız profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 1

Sandal ağacı ve gülsuyu ile hazırlayacağınız macun sivilce izleri için en iyi doğal çözümlerden biridir. Bu maskeyi sivilce izleri üzerinde ya da yüzün tamamında gün aşırı veya günlük olarak kullanabilirsiniz. Maske sivilce izlerinin zaman içinde görünümlerinin azalmasını sağladığı gibi cildinize parlaklık ve yumuşaklık kazandıracaktır.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 2

Limon suyu içerdiği doğal ağartıcılar ile ciltteki lekelerin tedavisi için idealdir. Bir limonun suyunu sivilce lekeleri üzerine sürün ve 10-15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Limon suyunun dezavantajı ise ciltte kuruluk yaratmasıdır. Bu işlemi yaptıktan sonra mutlaka bir nemlendirici kullanmalısınız.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 3

Domates ve salatalık cildinize canlılık kazandırmak ve sivilce izlerinden kurtulmak için kullanabileceğiniz diğer doğal ürünlerdir. Domates ve salatalığı iyice ezip karıştırarak yüzünüze sürün. Domates doğal ağartıcı, salatalık ise antioksidan özelliği ile cildinize parlaklık, sivilce izlerinin görünümünde azalma sağlayacaktır.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 4

Labanta yağı cilt lekeleri ve sivilce izleri için en etkili doğal ürünlerdendir. Lavanta yağının düzenli kullanımı zaman içinde sivilce izlerinin kaybolmasını sağlar.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 5

Bu yöntem diğer sivilce izi tedavi yöntemlerine göre daha kokuludur. Bir yumurta akını sivilce izlerinin bulunduğu bölgelere sürün ve bir gece bekletin. Yumurta akı sivilce izlerini geçireceği gibi daha ilerde oluşabilecek akne sorunlarının da engellenmesini sağlar.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 6

Sivilce izleri ve cildinizin daha yumuşak olması için bal kullanabilirsiniz. Yüzünüze ince bir tabaka halinde bal sürün ve 20 dakika bekletin. Bu maskeyi haftada bir tekrarlarsanız sivilce izlerinin geçtiğini göreceksiniz.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 7

Hurma tohumu ve sirke ile bir karışım hazırlayın ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra bu karışımı sivilce izlerinin üzerine sürün. Bu karışımın etkisini göstermesi için 2-3 saat beklemelisiniz. Uzun süre beklemek gerektirdiği için bu maskeyi gece yatmadan sürüp sabah yıkayabilirsiniz.

Sivilce izlerine bitkisel çözüm için hangi reçeteyi kullanırsanız kullanın bu konuda ısrarcı olmalı ve maskeleri düzenli olarak yapmalısınız. Sivilceleri baştan engellemek için cilt temizliği ve bakımını rutin haline getirmeli ve beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.

Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm İçin 14 Yorum Yapılmış

 1. derya 14 Mart 2011 #

  İnternetten “neoxin acmider” isimli ürünü kullandım, 1 ayda sivilcelerim de azalma oldu ve sivilce lekeleri iz bırakmadan geçiyor. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa bol su ile tüketiyorum. Sivilcelerimde az derecede kuruluk oldu onun dışında olumsuz bir yan etkisi olmadı. Etkili bir ürün denemenizi öneririm.

 2. mert 11 Mart 2013 #

  Benim yüzümde sadece sivilce izleri var, bunun için iyi gelir mi sizce ?

 3. büşra 02 Nisan 2013 #

  Benimde tam kaşımın ortasında sivilce izi var ne yapabilirim?

 4. sudenaz 03 Haziran 2013 #

  Yaşınız kaç acaba ben 12 yaşındayım yüzümde sivilce izleri var sivilce izleri için krem alıcaktım ama annem istemedi.

 5. sevgi 10 Eylül 2013 #

  Yaşım 14 ve alnımda sivilceden çok sivilce izleri var bunlar hep sivilcelerimi sıktığım için oldu biliyorum ve çok pişmanım. Acaba sivilce izlerini tam olarak nasıl geçirebilirim?

 6. hakan 27 Eylül 2013 #

  Ya acil geçmesi lazım okula gideceğim.

 7. bilal 29 Ekim 2013 #

  Sivilce ve sivilce izleri için yapacağınız tek bir şey var sivilceleri sıkmayın hatta sivilce çıkan yere dokunmayın ve sabah akşam yüzünüzü kükürtlü sabunla yıkayın. İlaçtı, maskeydi bunlar boş işler. Belli bir süreden sonra geçer ama sonra daha kötü olur hemde cilt yıpranır.

 8. ecey 27 Ocak 2014 #

  Yaşım 15 yüzümde sivilce yok ve çok güçlükle çıkıyor ama çıktığı zamanda bir tane biraz daha büyük çıkıyor ve bundan oldukça rahatsızlık duyuyorum. Kokulu şeylere karşıda alerjim var üstelik en son çenemde çıkan büyük sivilceyi sıktığım için izi kaldı ve çok canımı acıtıyor ben bu iğrenç izlerden kokusuz bir şekilde kurtulmak istiyorum yardımınıza çok ihtiyacım var bu 15 gün içinde hepsinden kurtulmam lazım :(

 9. ferhunde 30 Ocak 2014 #

  Sivilce lekesi değil sivilceye ne yapmalı?

 10. aylin 10 Şubat 2014 #

  Bende de var ama ne yapacağımı bilmiyorum. Teşekkürler.

 11. kalem kızı 26 Haziran 2014 #

  Harika denedim bal karışımını fıstık oldum :)

 12. furkan 01 Ağustos 2014 #

  Benim cildim yağlı bu çözümlerden hangisi daha faydalı olur sizce?

 13. names 01 Eylül 2014 #

  Benim eskiden çok çıkıyordu, ama cips çok yiyordum su az içiyordum haddinden fazla, sonra yemek düzenimi değiştirdim su bol içiyorum. Cips bıraktım sivilcelerde fark etti azalmalar oldu. Sadece ev yapımı patates kızartması yiyorum onu da abartmıyorum. Ayda 1 ya da 2 defa yiyorum maksat nefsim körelsin. Allah tan sivilce patlatma huyum yok. Sadece güneş ışığında sivilce izleri çok gözüküyor. Ama önerim cips yemeyin o çok sivilce yapar. Bide bol bol su için. Bide sivilceleri fazla kafanıza takmayın sonra daha çok çıkıyor.

 14. esma 05 Eylül 2014 #

  Arkadaşlar sivilceler için en iyi çözüm baldır çünkü hem sivilcelere iyi gelir hem de cildi canlandırır (tabi cildiniz solgunsa) ve birde yumurtanın akı da çok ise yarıyor (1 saat falan suratınız da bekledin) çok ise yarayacağını göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın