Sizin İçin En Uygun Büyük Beden Kıyafeti Seçebilmeniz İçin Tavsiyeler

Sizin İçin En Uygun Büyük Beden Kıyafeti Seçebilmeniz İçin Tavsiyeler

Büyük beden bir elbise seçmek için saatlerce mağaza mağaza gezmeye başlamadan önce bu yazımızı okuyarak elbise seçiminde vakit kazanabilir ve kendiniz için en uygun büyük beden elbiseyi seçebilirsiniz. Üzerinize uyan ve sizi yansıtan bir elbise sadece şık görünmenizi değil aynı zamanda kendinize olan güveninizin artmasını sağlayacaktır. Bazı büyük beden elbiseler elbise kataloglarında, internette ya da mağazada askıda çok şık görünürken üstünüzde istediğiniz gibi durmayabilir. Bu nedenle büyük beden elbise seçmeye gitmeden önce yapmanız gerekenler var. Aşağıda size en uygun büyük beden elbiseyi seçmek için dikkat etmeniz gereken noktalar ile ilgili tavsiyeleri bulabilirsiniz.

Büyük Beden Elbise Seçimi

Büyük beden elbise seçiminde üzerinizde iyi durması kadar fiyatı da önemli bir etkendir. Şık bir büyük beden elbise için binlerce TL harcamanıza gerek olduğunu söylemiyorum ancak indirimden bile almış olsanız elbisenin üzerinizde kötü durması şartı yok. Hesaplı bir büyük beden elbise de üzerinizde oldukça şık ve pahalı durabilir. Yani elbise için fazla bütçeniz yoksa “zaten fazla para vermeyeceğim iyi durup durmaması o kadar da önemli değil” moduna girmeyin.

Büyük beden elbise alışverişine çıkmadan önce evde ölçülerinizi yeniden alın. Belki son yaptığınız rejim iyi sonuç verdi ve beklemediğiniz şekilde inceldiniz, ya da son günlerde dikkati elden bırakınca yarım beden büyüdünüz. Bunları alışverişe çıkmadan bilmeli ve ölçülerinizden emin olmalısınız. Özellikle elbiseyi alırken deneyi düşünmüyorsanız ya da internetten büyük beden elbise siparişi verecekseniz bu önemli. Göğüs, kalça ve bel ölçülerinizi alın.

Büyük beden elbise seçerken her zaman vücudunuzun en geniş bölgesine oturmasına özen gösterin. Bunu yapabilmeniz için ayna karşısına geçip vücut tipinizin ne olduğuna karar vermelisiniz.

Eğer kilolarınız vücudunuzun orta kesiminde toplanmışsa omuz kısmı enine olan ya da omuzlarında işlemeleri olan bir elbise seçerek kalça bölgenizle omuzlarınızın siluetini dengeleyebilirsiniz. Böyle bir elbiseyle bakışları kilolarınızın biriktiği kalça bölgesinde yüz ve boyna taşımalısınız. İlgi çekici bir gerdanlık, küpeler ve hoş bir makyaj bunu başarmanızı sağlayacaktır.

Eğer kalça, bel ve göğüs ölçüleriniz birbirine yakınsa büyük beden elbisenin sizi kıvrımlı göstermesine dikkat etmelisiniz. Örneğin bel bölgesi tam oturan göğüs ve kalça bölgesi biraz daha geniş bir elbise bunu sağlayabilir. Kalın bir kemer kullanabilirsiniz.

Hepsinden daha önemlisi nasıl bir büyük beden elbise seçerseniz seçin içinde rahat olmalı ve rahatça hareket edebilmelisiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın