Takma Tırnak Nasıl Çıkar?

Takma Tırnak Nasıl Çıkar?

Takma tırnaklar yıpranmış, yenmiş ya da sağlıksız tırnakları saklamak ve ellerin daha güzel görünmesini sağlamak için çok kullanışlı bir ürün olmakla birlikte kullanım süreleri sınırlıdır. Takma tırnaklarınızı çıkarmak için aseton, tırnak makası ve vazelini yanınızda bulundurmalısınız.

Malzemeleri hazırladıktan sonra takma tırnakları daha kolay çıkarabilmek için uçlarından mümkün olduğunca kısa kesin.

Bir pamuğa bolca aseton dökün ve kalan takma tırnakların üzerine sürün. Bu tırnağı gerçek tırnağınıza yapıştıran yapışkanın yumuşamasını sağlayacak. Asetonu tırnaklarınıza sürmeden önce tırnak çevresine vazelin sürerek asetondan daha az etkilenmesini sağlayabilirsiniz.

Yapışkanın ne kadar kullanıldığına göre 10-15 dakika arası asetonu tırnaklarınız üzerinde bekletmeniz gerekebilir. Bu süre sonunda gevşeyen takma tırnakları ve yapışkan artıklarını temizlemeye başlayabilirsiniz.

Eğer doğal tırnaklarınız üzerinde yapışkan artıkları kalırsa işlemi baştan tekrarlayabilirsiniz.

Tırnakları çıkarırken sert cisimler kullanmanız (törpü gibi) kendi tırnaklarınızın çizilmesine neden olabileceği için dikkatli olun.

Takma tırnakları ve yapışkanı çıkardıktan sonra ellerinizi ılık suyla vazelin ve asetondan temizleyin. Aseton cildi kuruttuğu için ellerinizi yıkadıktan sonra tırnak etlerinize ve tırnaklarınıza el kremiyle iyice masaj yapın.

Takma Tırnak Nasıl Çıkar? İçin 2 Yorum Yapılmış

  1. Mirella 13 Aralık 2014 #

    Asla asetonda bekletmeyin çünkü tırnağınıza çok zararlı!

  2. gul deniz 09 Ağustos 2015 #

    Tırnakta kalan yapıştırıcıyı tabi ki yapışkanlı tırnak üzerine parlatıcı tırnak jilasi sürüp asetonla silmek, sonra da iş bitince elleri yıkayıp, vazelinle bakım yapılmalı.

Bir Cevap Yazın