Tıraş Sonrası Kaşıntısından Kurtulmanın Yolları

Tıraş Sonrası Kaşıntısından Kurtulmanın Yolları

Tıraş sonrası kaşıntı genelde meydana gelmektedir. Erkekte sakal tıraşının yanı sıra koltuk altı bölgelerinin ve genital bölgelerin tıraşından sonra da bir süre kaşıntılar meydana gelebilmektedir. Bu kaşıntılar kişiye gerçekten zor anlar yaşatmaktadır. Bu nedenle birçok kişi bu kaşıntılardan kurtulmak ister. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? İşte bu konumuzda sizlere tıraş sonrası kaşıntısından kurtulmanın yollarını vereceğiz.

Tıraş sonrası kaşıntılarından korunmak için tıraş öncesi, sırasında ve sonrasında bazı kurallara dikkat etmeniz gerekecektir. Tıraştan önce ilk olarak yüzünüzü sıcak su ile yıkayın ve kurulayın, böylece yüzünüzde bir yumuşama olacaktır. Daha sonra ise; tıraş köpüğü ya da sabununu sürün. Burada kullanacağınız köpük ve sabunların kaliteli olmasına özen gösterin. Sakalınızı ve kıllarınızı keserken kılların yönüne doğru kesim yapın. Eğer daha iyi bir tıraş istiyorsanız ikinci aşamada kılların tersi yönünde kesim yapabilirsiniz. Tıraştan sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın ve ardından tıraş losyonu sürün. Bunlar kaşıntı olasılığını azaltacaktır. Bunlara rağmen kaşıntı varsa; yapmanız gerekenlerden de bahsedelim.

Tıraş sonrası kaşıntılarından kurtulmak için ilk olarak bitkisel bir formülü sizlere önereceğiz. Hazırlayacağınız bu losyonu tıraştan sonra yüzünüze sürdüğünüzde kaşıntıların azaldığını göreceksiniz. İlk olarak bu losyon için gerekli malzemelerimizi sıralayalım; lavanta yada nergis, jojoba yağı, lavanta yağı, sandal yağı ve gliserin.

Hazırlanışı ise; 1 tutam lavanta yada nergis’i ufalayın ve bir kabın içerisine koyun, 1 çay kaşığı jojoba yağı, sandal yağı, lavanta yağı ve gliserin ekleyin. Bu hazırlamış olduğunuz karışımı yaklaşık olarak 2 hafta boyunca cam bir kavanoz içerisinde güneş gören bir yerde bekletin. Bu aşamadan sonra losyonumuz hazırdır. Yapmanız gereken; tıraştan sonra bu losyonu kullanmaktır.

Yine tıraş sonraları çok fazla kaşıntı problemi yaşayanlar için tıraş köpüğü ve tıraş sabunu yerine; zeytin yağı kullanabilirsiniz. Yine yüzünüzü sıcak su ile yıkadıktan ve duruladıktan sonra zeytin yağını yüzünüze sürün ve tıraşınızı olun; tıraş sonrası sabunlu soğuk ile yüzünüzü durulayın. Bu şekilde tıraş olursanız kaşıntılardan büyük olasılık ile kurtulacaksınız.

, , ,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın